Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni ebben a...

Tudnátok segíteni ebben a feladatban?

Figyelt kérdés

Biológia 6.osztály, keresztrejtvény.

Előre is köszönöm!

Csatolom a képet:

[link]



2022. máj. 5. 16:31
 1/10 A kérdező kommentje:

Itt a kép mégegszer ha a másik linken nem sikerült megnitni:

[link]

2022. máj. 5. 16:32
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Hol akadtál el??? Vagy az egészet mással akarod megcsináltatni? az nem segítés, hanem elvégeztetés....
2022. máj. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 Elnézést, de nagyon hosszú ideje próbálom elvégezni a feladatot, segítséget kértem a barátaimtól, néhány rokonomtól, de senki nem tudta pontosan a helyes megoldásokat. Ezért gondoltam, hogy itt is segítséget kérek, hátha valaki meg tudja csinálni, de úgy látom nagyon kedves emberek vannak, tisztelet a kivételnek.
2022. máj. 5. 17:17
 4/10 krwkco ***** válasza:
83%

Ha a szöveget vágólapra tudod tenni, akkor másold be egy keresőbe. Ami illik a kockákba, az lesz a megoldás.

Egyébként egyet sem tudsz közülük?

2022. máj. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

#4: a mai iskolasok nem ismerik a google-t.. 😂

Vagy csak lusták használni.. mert a találatok között valogatni kell.. nincs rá idejük fb-ozás közben. 😎

2022. máj. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amúgy hatodikos gyerek mit keres itt? 16 év alatt...
2022. máj. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Minden kiguglizható. Nem igaz, hogy nem tudod megcsinálni.
2022. máj. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 chtt ***** válasza:
100%

Nyugodtan le lehet nullázni, jelentem, én sem tudom megcsinálni, pedig picit már elmúltam hatodikos. Ez valami versenyfeladat, vagy mi a szösz? (Mer' ha nem, a könyvben meg lennének a válaszok, oszt slussz.)

Nem vagyok biológus (ez hamar ki fog derülni, ha túl nagy hülyeségeket írok), és mondom, milyen gondjaim akadtak, aki pedig gondolja, írja meg, hol csesztem el, de nagyon.


Napraforgóra nem cucc rákeresni: őszirózsafélék vagy fészkesvirágzatúak - na ez így nem fér be, de "őszirózsák"-nak már igen, hurrá megvan az első.

A második már nem volt ilyen egyszerű (s ha esetleg a gaméta a megoldás, akkor pláne nem hatodikos - ha nem, bocs)

Az egész cuccból fura módon egy dologra emlékeztem ált.isk. koromból - hogy a pillangósvirágúak gyökérzete a levegő nitrogénjét köti meg (a fenyő se tudja, ez miért maradt meg). Azért utánanéztem, oké, baktériumok, de nitrogén stimmel. Amikor beírnám, nem jön ki. Mit szúrok el?

Nyolcas vadrózsától kezdve bármi lehet... nem tudom; kilences, ha nem hagyma vagy gumó, akkor mi? Levélerezet lehet elágazó meg párhuzamos (nem jegyeztem melyik szikesé melyik), egyik se jó ide. 11-esre találtam egy olyat, hogy rhizoma, de az meg mit keresne hatodikban? 8-asra azt találtam, hogy vitorla (külföldiül: vexillium), azok se jók. A kambiumra a fél világ azt írja, osztószövet, a másik fele meg kötőszövet... feladtam.


Szóval, míg teljesen egyetértek azokkal, hogy mások helyett ne írjuk már meg a lecót, és ott a gugli... biológusok, segítség! Mit szúrok el, hogy ennyire nem találom a megoldásokat.

2022. máj. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#8: az elsőnél a latin családnév is pont 10 betű.... Google legelső találat.
2022. máj. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 chtt ***** válasza:
100%
Tudom, hogy első találat, 'iszen én is utánanéztem... eszembe nem jutott a latin, pedig gondolhattam volna rá. Köszi, #9. :*
2022. máj. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!