Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezere a Biosz feladatokra...

Ezere a Biosz feladatokra esetleg vki tudja a választ?

Figyelt kérdés

4. Kövesd végig egy oxigénmolekula útját a tüdő-léghólyagocskáktól

kiindulva a célállomásig – egy izomsejtig! Készíts folyamatábrát!

5. Miért kell az osztálytermet szünetekben szellőztetni?

6. Hogyan és minek a következtében változik a levegő nyomása a belégzés

és a kilégzés során?

8. Hány liter levegőt cserél egy tanítási óra alatt a békésen üldögélő diák?

Mennyi oxigént vesz fel ez idő alatt?



2022. máj. 7. 10:16
 1/5 anonim válasza:
19%

ömhh... mennyi idős vagy? mert ez hatodikos annyag. És millyen tankönyved van? annélkül sose adnak felkérdést se a tk. és se a munkafüzetben amit ne említetek volna a Tk.-ban

Biztos hogy ott van valahol a tankönyvben,lehet hogy egy eldugott helyen.


( már nem azért de az 5. kérdést a hugom is tudja aki csak harmadikos)

2022. máj. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
19%
A házi feladatnak az a lényege, hogy el kell olvasni a könyvet, és ha nincs gond a szövegértéssel, akkor a fenti kérdéseket meg tudja az ember válaszolni. Ha ideírom a választ, akkor a házifeladatot és az otthoni tanulást a lényegétől és az értelmétől fosztom meg. Olvasd el a könyvet. Esetleg húzd alá a lényeget, majd a lényeget még egyszer olvasd el, tanuld meg. Utána ismét ugorj neki a feladatoknak.
2022. máj. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Matek szakos vagyok, hülye vagyok Biológiából. Nekünk nincs könyvünk, hanem e-mailban küldte el nekünk a feladatokat a tanár. Mondta, hogy böngésszük az internetet, de én azt megcsinálva sem jutottam ezeken túl. Azt hittem itt legalább kapok vmi féle segítséget. :(


#1 Király, akkor a húgod megtudná válaszolni a kérdést :)


#2 Tudom mi a lényege a házinak, de emellett is lenne dolgom (tanulás). Ezzel pedig nem szeretném húzni az időt, ugyanis nem ezzel fog hosszú távon foglalkozni. :)

2022. máj. 7. 11:13
 4/5 sadam87 ***** válasza:
29%

"Matek szakos vagyok"

Akkor az utolsó feladatnak marha könnyűnek kéne lennie, mert az egy számolási feladat.

De tessék, hogy ne mondd, hogy nem kaptál semmi segítséget, megadom a szükséges adatokat (amit elég könnyen ki lehetne keresni a tankönyvből is...):

- nyugalmi légzési perctérfogat: 0,5 liter/perc

- a légkör oxigéntartalma: 21%

- a kilélegzett levegő oxigéntartalma: 16%

Innen már remélem, menni fog egy matek szakosnak...

2022. máj. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2022. máj. 8. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!