Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika! Van 2db auto....

Matematika! Van 2db auto. Mikor eri utol az elsot a masodik amely pont az elso hosszaval azaz 2meterrel van lemaradva tole?

Figyelt kérdés

Az elso auto 70km/o a masodik pedig 71km/o sebesseggel halad.

Mennyi ido kell es mekkora utszakasz meterben h az elejuk egyvonalban legyen?

Hogyan kell ezt kiszamolni? Kepletet vagy egyenletet kerek szepen (:



2022. máj. 24. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Egyenesvonalú egyenletes mozgást végeznek.

1./ Az inercia rendszert rögzísd az egyik autóhoz. Ekkor annak a sebessége 0 lesz (a mozgó vonatkoztatási rendszerben) a másiknak 1km/óra. Menni idő alatt lehet 1km/óra sebességel 4m-t megtenni /ekkor lesz az elejük egyvonalban/. Ennyi lesz a szükséges idő.


Azaz 1km/óra=1000m/óra=16,66m/perc=0,2777m/sec /melyik mértékegységben akarsz számolni/ Ebből következik, hogy a 4m-t 0,004 óra, 0,24perc, 14,4 másodperc alatt fogja megtenni.


2./ Vissza váltunk az eredeti inercia rendszerbe. Kérdés, hogy mennyi utat tesznek meg. Az első 70km/óra-val halad 0,004 óra alatt 280m-t tesz meg, a második 71km/órával ahlad 0,004 óra alatt 284m-t tesz meg.

2022. máj. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom ^.^
2022. máj. 24. 21:46
 3/5 Dagadozó Agy ***** válasza:
100%

Nekem tetszik az 1 válaszoló megoldása.


Jó a feladat. Érdemes lenne grafikonokat rajzolni: az eltelt időt és a megtett utat különböző sebességekre és sebességkülönbségekre. Pl ha mindkettő 70km/h sebességgel megy, akkor az idő és a megtett út is végtelen lesz. Vagy pl ha az egyik 1km/h a másik 2km/h sebességgel megy, akkor az eltelt idő marad annyi, mint 70-nél de a megtett út kicsi lesz. Ha erdekel barkit is, feltöltöm vhová a grafikont és írok linket.


A kerdésben annyi csak a fura, hogy a 2m hosszú autó elég ritka. Talán a Smart annyi. De egy rendes autó 4m körül van. Még egy Opel Corsa is 3,75m körüli, pedig az kicsi autó.

2022. máj. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Valoban erdekes (: koszi (:

Itt egy js altal generalt ciklus ami kiszamol barmit (:

A valaszban szinte biztos voltam csak nem tudtam kiszamolni mert hulye vagyok matekbol de programot tudok irni szinte barmire. Azert irtam ki ide mert elbizonytalanitottak. Szoval tanultam az elso valaszadatotol es varom a gtafikont is (:

[link]


Szeretem a metekot es tanulni akarom.

Csak se idom se energiam.

Remelem tetszik majd a programom ami tudom h hibas mert a hulye notepad++ a telon odabagja a vegere a plusz szemetet.

Szep napot (:

2022. júl. 16. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
matekot érteni kell, nem egy "tanulandó" humán tárgyként kell rá tekinteni
2022. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!