Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miknek a testfelépítésére...

Miknek a testfelépítésére igaz, hogy DNS-ből és fehérjeburokból állnak?

Figyelt kérdés

2022. szept. 15. 11:53
 1/6 A nagy Levin ***** válasza:
100%
A vírusok egy részére igaz. A többség RNS-ből és fehérjeburokból áll.
2022. szept. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Plusz egy jelentős részünk még lipidburokból is.
2022. szept. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%
Kromoszóma.
2022. szept. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Öhm, és aki lepontozott meg tudja magyarázni miért? Nem sikerült középsuliban eljutni a másodikos biológiáig? Igazán sajnállak Benőke, de ne búsulj, wc-pucolókra is szükség van. Még egy ideig.


A wikipediáról:

"Most eukaryotic chromosomes include packaging proteins called histones which, aided by chaperone proteins, bind to and condense the DNA molecule to maintain its integrity."

[link]

2022. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Nem én pontoztalak le, de azért elmondom. Az egy dolog, hogy kimásoltad wikiről nagyon ügyesen, hogy van protein a kromoszómában, de picit (eléggé) mellé lőttél..:D

A hiszton az nem burok, hanem önmagában egy oktamer fehérje és ezekre csavarodik rá a DNS (nukleoszómát képezve), kromoszómába kondenzálódva. Ha szükség van adott szakaszokra a DNS-ből kódátírás végett (pl olyan jel érkezik, amely génexpressziót serkent), akkor a DNS ezekről a fehérjékről lecsavarodik, majd ha már nincs szükség az adott szakaszra akkor visszacsavarodik, ezeket felügyelik és segítik a chaperonok (amelyek szintén proteinek); nincs köze egyik fehérjének sem a burokhoz, ahogy a válaszodnak sem a kérdéshez. Lehet nem arcoskodni kéne, hanem utána nézni pár dolognak és nem beégetni magadat...:DD


A vírusra igaz, hogy fehérjeburok (más néven kapszid) vagy lipidburok veszi körbe, amelyben a saját RNS/DNS tartalmú örökítőanyaga van.

2022. szept. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hmm, tudod mit, igazad van. Én emlékeztem rosszul, és bár direkt ránéztem azért a wikin is, a "packaging proteins" félrevezetett. Mea culpa, és ment a zöld pipa.
2022. szept. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!