Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Felírjuk egy papírra az...

Felírjuk egy papírra az 1,2,3,...1986 számokat. Ezek közül két tetszőleges számot letörölünk, és helyettük a különbségüket írjuk fel. Ezt a műveletet addig ismételjük, amíg csak egyetlen 0-tól különböző szám marad. Igaz-e, hogy ez a szám páratlan?

Figyelt kérdés
A megoldás azt írja, hogy igaz, megpróbáltam lekicsinyíteni a problémát, és 1től 10ig próbálkoztam, valóban páratlan szám marad. A kérdés az hogy hogy lehetne ezt levezetni logikusan. Kérlek ne írjátok le a teljes megoldást, szeretnék rájönni lehetőleg magamtól, csak adjatok valami mankót. Köszönöm!

2022. okt. 18. 13:07
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

A számok paritásából, illetve az azokon elvégzett összeadás és különbség műveletek eredményeire vonatkozó szabályokból kell kiindulni.


Illetve van még egy dolog, ami fontos; például ha csak az 1;2;3 számok lennének, akkor nem lenne feltétlenül igaz az állítás, ez könnyen látható. Kérdés, hogy ez miben különbözik az eredeti feladattól.

2022. okt. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:

Akkor a "mankó":

Csak abban az esetben kapsz különbségként páros számot, ha két páros számot vonsz ki egymásból.

2022. okt. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
Jó ez hülyeség bocs, kettes voltam xd
2022. okt. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 steven95 ***** válasza:

Mankó 1.:

páros + páros = páros,

páratlan + páros = ...

2022. okt. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most gondolkoznom kell...
2022. okt. 18. 16:03
 6/35 A kérdező kommentje:

Még nem sikerült megoldanom, nekem elég bonyolultnak tűnik, de leírom akkor hogy mit tudok. Kiinduláskor van 993 páros szám, és 993 páratlan. Tudom, hogy:

Páros-páros=páros

Páros-páratlan= páratlan

Páratlan-páros=páratlan

Páratlan-páratlan= páros

2022. okt. 18. 17:07
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Így van.


Érdemes arra koncentrálnod, hogy a páros számok és a páratlan számok száma hogyan változik akármilyen párosításnál. Például:


Páros-páratlan=páratlan, tehát egy párosat és egy páratlant letörlünk, aztán egy páratlant leírunk, tehát a páros számok száma 1-gyel csökkent, a páratlanoké nem változott.

Ugyanezt az összes többire, és valamit észre kell venned a végeredményekben.

2022. okt. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 steven95 ***** válasza:

Mankó 2.:


páros +/- páros = páros

...

2022. okt. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Mindenkinek zöldet akartam adni, de mivel kicsi a képernyőm, mobilról írok, párszor x lett belőle. Úgyhogy elnézést kérek. Köszönöm mindenkinek a segítséget.
2022. okt. 18. 19:49
 10/35 krwkco ***** válasza:

"Köszönöm, most gondolkoznom kell..."

Gondolom még mindig nincs meg a megoldás. Bár nem akarom steven95 segítségének menetét elrontani, de azért adnék még egy tippet:

ha egy sokaság létszámát, egy ismétlődő művelettel, mindig csak páros számmal csökkented, akkor el tud fogyni?

2022. okt. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!