Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene a fizika...

Valaki segítene a fizika házimmal, kérlek? Inkább humán tantárgyas vagyok:D

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy I és egy Uk táblázat. (A pontos adatokat nem írom le, mert én szeretném kiszámolni, csak a képletekkel vagyok bajban.) 3 feladat van ezzel a táblázattal. 1. A telep belső ellenállásának kiszámítása 2. A telep belső feszültségének kiszámítása és végül a 3. A rövidzárási áram kiszámítása. Kérlek, segítsetek rajtam. Köszönöm!^^



2022. nov. 5. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Gondolom, több soros a táblázat, ezt persze b*szol leírni.

Ha terheled a feszültségforrást, akkor a belső feszültségből levonódik a belső ellenálláson eső feszültség. Ha volna olyan sor, ahol az I=0 (de megint utalnék első mondatom második felére), akkor az a feszültség egyszerre a belső feszültség és a kapocsfeszültség. Ésígytovább.

2022. nov. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tom Benko ***** válasza:
75%
Ó, ez cuki! Ábrázolod I-t U_k függvényében, ez egy egyenes. A metszéspontok és a meredekség fog neked kelleni. Rád bízom, hogy kitaláld, melyik melyik!
2022. nov. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Tényleg megadhatnád mi van abban a táblázatban. Akkor feltételezzük, hogy ezek vannak megadva: I1-hez Uk1 tartozik, I2-höz Uk2 tartozik és I2>I1, ennek megfelelően Uk1>Uk2.

1. A telep belső ellenállásának kiszámítása:

A telep belső feszültsége a kapocsfeszütség és a belső ellenálláson eső feszültség összege. Ez mindkét összetartozó árammal és kapocsfeszültséggel felírható:

Uo=Uk1+I1·Rb

Uo=Uk2+I2·Rb

Mivel mindkettő Uo-val egyenlő, ezért:

Uk1+I1·Rb=Uk2+I2·Rb

(I2–I1)·Rb=Uk1−Uk2

Rb=(Uk1−Uk2)/(I2–I1)

2. A telep belső feszültségének kiszámítása:

Az előbb kiszámított belső ellenállást visszahelyettesíted valamelyik egyenletbe:

Uo=Uk1+I1·Rb

Uo=Uk2+I2·Rb

3. A rövidzárási áram kiszámítása:

A rövidrezárási áram a belső feszültség és a belső ellenállás hányadosa:

Iz=Uo/Rb

2022. nov. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
@2: Szerintem a kérdező annyira nem buta, hogy ennyire szájába kelljen rágni. Igazán hagyhattál volna neki valami gondolkodnivalót.
2022. nov. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tom Benko

Tulajdonképpen azt írta, hogy valami képleteket írjunk, de lehet, hogy még a behelyettesítés is nehezen megy neki. Viszont nem válaszolt, lehet, hogy már nem is érdekli az egész. Írtam neki privátban is, hogy szívesen segítek, de arra sem válaszolt.

2022. nov. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
@5: Valóban. Pedig ez tipikusan olyan feladat, amit könnyebb egy jó ábrával megoldani, mint számolni.
2022. nov. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!