Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha két, valós és képzetes...

Ha két, valós és képzetes számot tartalmazó formulát össze szeretnék szorozni, hogyan járhatok el a leggyorsabban? Tudományos számológépbe beírható?

Figyelt kérdés

Nagyon kevés idő áll rendelkezésre a dolgozatra, a célom, hogy a lehető leghatékonyabban számoljam ki.


Például:

(131,97 - 98,97jV) * (7,14 + 12jV) = 2129,9 + 876,99jV


Na egy ilyennel papíron én elszöszmötölök percekig, ez sajnos nem fér bele az időbe.

Hogyan tudnám a leghatékonyabban kiszámolni?

Tudományos számológépbe beírható?


2022. dec. 28. 22:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Megmértem, 4 perc 20 másodpercig tart papíron kiszámolni, ez túl sok :)
2022. dec. 28. 22:42
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyakorolni kell. A gyakorlás gondolata, feltételezem, irtózattal tölt el. :D Ma már minden telefonban van stopper, ellenőrizheted a javulást. Ha csinálsz 100 ilyen szorzást, alighanem le tudod szorítani a harmadára az időt.


Nem tudom, a mai tudományosok mit tudnak, de amikor én jártam, 45 évvel ezelőtt, az akkori cserélhető mágneskártyások is tudták már ezt a feladatot.

2022. dec. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Casio fx-991CE X számológépem tud komplex számokkal számolni és pont ezért senki se használhatott zh-n számológépet.

Nekem menuben a második opcio. Ha a tiéd is tud biztos le van írva a használati utasításban, de youtubeon is rengeteg videot találsz a témában.

2023. jan. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

(a,b)*(c,d)=(ac-bd,bc+ad)

Ezt kell ismerni, számológéppel sem tarthat egy percnél tovább.

2023. jan. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!