Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miről szól a Mondják meg...

Miről szól a Mondják meg Zsófikának című olvasmány?

Figyelt kérdés
2008. dec. 26. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
egy kislányról,akinek meghal az apukája,de előtte még üzenni akar valamit a kislánynak,az élethez való boldoguláshoz akar neki valamilyen tanácsot adni,de mielőtt elmondhatná meghal..nagyon rég olvastam nem emlékszem már mi lett volna az üzenet,de a lényeg hopgy a kislánynak szembe kell néznie az élet nehézségeivel,és erről a küzdelemről szól a könyv..valamint arról h.próbálja megfejteni apja üzenetét.
2008. dec. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

ezek már nem az én gondolataim,de gondoltam érdekes lehet:


Nagy Gábor főorvos rendelés közben szívrohamot kap és meghal. Utolsó fél mondata - "Mondják meg Zsófikának..." - 11 éves kislányának szólt. Zsófi mindenáron meg akarja tudni a mondat másik felét is. Kinyomozza apja utolsó betegét, aki nem más, mint saját iskolájának barátságtalan portása. Pista bácsi bokatörés miatt éppen ágyhoz kötött. Zsófi, leküzdve rémületét, gondozni kezdi az öreget, aki kezdetben kétbalkezes, de szemfüles, keresni akaró gyereket lát benne. A kislány ugyanis senkinek sem árulja el titkát, mert úgy látja - s jól látja - , hogy senki sem érti meg. Legjobban az anyja ismeri félre, aki pedig az elméleti pedagógia tudósa. Az önállóság útját járó gyermek sok izgalmas, szívszorongató és néha megmosolyogtató kalandba keveredik, és kever másokat is. A bonyodalmakból végül is általános iskolai tanárnője menti ki. Édesapja csonkán maradt mondatának hiányzó felét pedig új barátai, igazi énjét végre felismerő régi ismerősei, rokonai magatartásában, saját élményeiben és tapasztalataiban találja meg.


A mindvégig lebilincselő regény gondolatébresztő; milyennek látja a felnőtt a gyermeket és a gyermek a felnőttet; ismeri-e igazán a szülő azt, akit a világra hozott; tud-e nevelni az elméleti pedagógus, ha csak könyvből ismeri a gyerekét? - ezekre a kérdésekre keresi a választ. Szórakoztató és tanulságos olvasmány.

2008. dec. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%
-az előző válaszoló voltam-
2008. dec. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%
Júúj!! Én 3-4szer kezdtem bele de nem tudtam még úgy sem végigolvasni.Szerintem egy kicsit szánalmas, vagy nem is ez a jó szó. Nem tudom leírni hogy milyen érzés volt olvasni. Akármelyik percben el tudtam volna magam sírni. Meg szerintem egy kicsit zagyva is...
2009. dec. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
90%

utolsó válaszoló: a te agyad zagyva, vagy csak még nem vagy 10éves se.


egyik legjobb Szabó Magda könyv, és annak ellenére, hogy ifjúsági regény a műfaja, bármely korosztály okulhatna belőle.

2010. jan. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!