Elektromos ellenállás esetében miért ez jön ki a mértékegységnél?

Ugye 1 ohm = 1 kg · m2 / A2 · s3, de ez hogyan, mi alapján vezethető le?

2023. jan. 19. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:
R=U/I, megnezed hogy mi U es I mertekegysege. [I]=A, tehat az egyik 1/A megvan. E=qU tehat [U]=J/C es itt megnezed hogy a joule es a coulomb mertekegysege micsoda, es igy tovabb
2023. jan. 19. 23:32
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1 Ω=1 V/A

1 V=1 J/C=1 J/C·A

1 J=1 Nm=1 kg·m²/s²

1 C=1 As

1 Ω=1 J/C·A=1 (kg·m²/s²)/(As·A)=1 kg·m²/A²·s³

2023. jan. 20. 10:34
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2023. jan. 20. 20:59