Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fogalmazást kell írnom,...

Fogalmazást kell írnom, tudtuk írni?

Figyelt kérdés
Egy kitalált fogalmazásnak kéne lennie, én arra gondoltam hogy lehetne pl hogy elraboltak a földönkívüliek vagy valami szuper képességem van.
2023. jan. 21. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már van ötleted, akkor mi a kérdés?
2023. jan. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Részletezzük tovább, mi a képességed. Milyet szeretnél? Hogyan jöttél rá?

Elkezdem a fogalmazást:

Ez a szombat is úgy indult, mint bármely másik. Egészen addig, amíg ...

2023. jan. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elraboltak a földönkívüliek? Hogy néztek ki? Hogyan kommunikáltak veled? Mit tudsz a civilizációjukról?

Egy jó tanács: vegyél elő egy tudományos-fantasztikus könyvet.

2023. jan. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Úgy tűnik, hogy nem tudtátok.
2023. jan. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem te vagy véletlenül Pataky Attila?
2023. jan. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom neked a repülést. Arra rájöhettél úgy, hogy a fényes napsütés és az enyhe idő kicsalt az utcára, ahol először sétáltál, majd elkezdtél futni. Egyre gyorsabban futottál, és végül a legnagyobb csodálkozásodra felszálltál.

Kérdéseim: Meglátott valaki? Vagy megúsztad a felfedezést? Hogy döntöttél: titokban tartod, vagy ezután repülve jársz iskolába?

2023. jan. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
... amíg meg nem láttam egy nagy, fura repülő tárgyat. Kíváncsiságból megközelítettem, és láttam, hogy kinyílik az ajtaja, és kilép egy (vagy több, szám behelyettesítendő) földönkívüli...
2023. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es, erről ez jutott eszembe: [link]

(1:57-nél kezdődik az a rész :D)

2023. jan. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A folytatásban adjál leírást a földönkívüliről, bőrszín, hajszín (vagy kopasz), testméret, testalkat. Készíts leltárt a következő testrészekről: fej, szemek, fülek, csápok, kezek, lábak, szárnyak (ha van). De vehetsz alapul egy már megjelent fajt is, de ne használd a nevét, végig csak földönkívülinek nevezd!

A földönkívüli elővett egy eszközt, és rám irányította. Átfutott az agyamon, hogy végem. Azonban a következő pillanatban az űrhajón találtam magamat, ahol több földönkívüli nézett rám kíváncsian.

Ezután kezdődik az interakció. Hogyan beszélgettek veled, mit mondtak, és te mit mondtál? Részt kellett-e venned különböző vizsgálatokon?

Ezután írhatnál akár egy regényt is arról, hogy elvittek a bolygójukra, ahol megismerhetted a civilizációjukat, és nemcsak arra emlékszel, amit elmondtak neked. De mivel ez egy fogalmazás, azért ezt inkább ne.

Végül lehet, hogy adnak neked valamit, amit te nem biztos, hogy használni tudsz, és lehet, hogy végül kidobod, mert fölöslegesen foglalja a helyet. Ezután leszállnak ott, ahol találkoztál velük, és a sugárral visszatesznek a földre.

2023. jan. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!