Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy faliórának 3 mutatója...

Egy faliórának 3 mutatója közül az egyik az órát, a másik a percet, a harmadik a másodpercet mutatja. Egy légy rászállt a másodperc mutatóra és megkezdte egyórás utazását. MI a megoldás, ha?

Figyelt kérdés

Ezután ha két olyan mutató fedte egymás, amelyek egyikén a légy volt, akkor a légy átszállt a másik mutatóra. Hányszor ért körbe a légy egy óra alatt?


(6. Osztályos gyerek házija és nem nagyon boldogulunk.. tudnátok segíteni? Az a logikánk, hogy az első 12 percben biztosan a perc és másodperc mutatók között ugrál, 12:01:01, 12:02:02…. 12:12:00-nál viszont visszamegy az óramutatóra? … innen meg már elakadtunk..

20,21,40,41,60 a lehetséges válasz, ebből a 60-t kizártuk…talán…)



#házi feladat #Órás feladat #6.osztályos matek #Béna szülő vagyok, mert nem értem :D
2023. jan. 24. 15:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok, bénának érzem magam szülőként- biztos, valami pofonegyszerű a megoldás. Köszi, ha tud valaki segíteni.
2023. jan. 24. 15:04
 2/4 krwkco ***** válasza:
68%

Nem kell emiatt elkeseredni. Az ilyen feladatoknál vagy beugrik valami ötlet, vagy nem. Először én is a részletekan gondolkodtam, de az nyilván nem nagyon követhető.

Az ötlet:

A másodpercmutató percenként egyszer jár körbe. Egy óra alatt hatvanszor. A légy vagy rajta utazik, vagy nem. Amikor átszáll egy másik mutatóra, a másodpercmutató üresen száguld tovább. A másodpercmutató minden körben találkozik mindkét másik mutatóval. Légy elindul elindul a másodpercmutatón. Utoléri az óramutatót és átszáll. Az a lényeg, hogy leszáll a gyors "járműről". A másodperc mutató megy egy kört és a visszaül rá. De a percmutató leveszi. A másodpercmutató megint megy egy kört. És lekapja a legyet a percmutatóról.

A lényeg: három körből kettőben a percmutató üresen köröz és csak egyben viszi körbe a legyet. Vagyis a légy 60/3=20 kört fog megtenni.

2023. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, tényleg pofonegyszerű.

Kicsit fáradt vagyok, de ciki, hogy általános iskolás matek kifoghat rajtam egy percig is :D

2023. jan. 24. 16:06
 4/4 krwkco ***** válasza:
Á... Ez nem gond. Mint írtam, ez nem a tudáson múlik, hanem az ötleten. Az meg vagy jön, vagy nem. (Kivéve persze, ha valaki sok megoldást ismer, és már találkozott hasonlóval.)
2023. jan. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!