Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Esetleg valaki aki érti a...

Esetleg valaki aki érti a fizikát áttnézné ezt a példát?

Figyelt kérdés

Holnap dolgozatot írunk Newton I és II. Törnényéből, gyakorlásnak kerestem példákat a könyvben, amiket nem oldottunk meg. De sajnos szüleim nem tanultak ilyesmit(szakközépbe jártak én meg gimibe) és nem tudják áttnézni nekem. Nagyon megköszönném, ha valaki ránézne, hogy helyes-e a megoldás.


Feladat: Egy puska 800m/s sebességgel lő ki egy 30g tömegű golyót. Mekkora sebességgel rúg vissza a puska, ha tömege a golyó nélkül 6kg?

vg-vel jelölöm a golyó sebességét

mg-vel a golyó tömegét

mp-vel a puska tömegét és

vp-vel a puska sebességét.


Elöször mindent alapegységbe hozok.

vg=800m/s

mg=30g=0,03kg

mp=6kg


Newton I törvényét kell használni. Vagyis

p1=p2

p1=0 (mert mielőtt kilövi a golyót nyugalomban van a puska)

p2=vg*mg-vp*mp


0=vg*mg-vp*mp /+vp*mp

vp*mp=vg*mg /:mp

vp=vg*mg/mp


Behelyettesítek a megkapott képletbe:

vp=(800m/s*0.03kg)/6kg

vp=4 m/s


Ha valaki áttnézi előre is köszönöm!



2023. febr. 1. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:
A válasz helyes szép munka, bár ez 3. törvény szerintem.
2023. febr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

<off>

Végre egy fehér holló, aki nem mással akarja megcsináltatni a dolgokat, hanem valóban segítséget kér!

</off>

2023. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!