Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Excelben az oszlopdiagram...

Excelben az oszlopdiagram miért nem jól mutatja az adatokat?

Figyelt kérdés

Előre mondom, hogy sosem használtam rendszeresen excelt, mindig csak annak néztem utána, amire éppen szükségem volt, szóval lehet nagyon egyszerű dolgot nem értek most.


Oszlopdiagramot készítenék, Jamoviban végeztem leíró statisztikát, onnan vannak az adataim. Adott két csoport és a két csoporthoz 1-1 átlag. Hiába jelölöm ki ezt a négy cellát, ha beszúrom a diagramot, nem úgy kerülnek bele az adatok, ahogy kellene (az egyik csoport kerül felülre diagramcímnek, az egyik átlag lesz az egész diagram alján, és bal oldalt a számok dátumok lesznek, pedig egy db dátum sincs az adatsorban). Néztem videókat, hogy hogy kellene csinálni (meg nekem is van egyetemi anyagom hozzá), de hiába jelölöm ki ugyanúgy az adatokat, ahogy mutatják, már ott elbukik a történet, hogy ezt a káosz diagramot csinálja az excel. Esetleg valaki tudja, hogy mi lehet a probléma?



2023. febr. 27. 18:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


sorban:

- értékek oszlopban egymás alatt és nem mellett legyenek

- legfelső felett legyen amit diagramn címnek gondolsz

- formázás, mindent kijelölöd a cíymet is, jobb klikk, cellaformázás, itt általános legyen, lehet valamelyik értéket dátumnak vette és onnantól bukta a dolog

- mindet kijelölöd és kéred a beszurás diagramok, halmozati diagramot


kb ennyi elsőre.

2023. márc. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!