Hegységrendszerek?

Figyelt kérdés
Ez elég hülye kérdés, de nem találok olyan térképet, ami konkrétan berajzolná, melyik hegységrendszer hol van. Az eurázsiait kb. ki tudom következtetni, de a variszkuszi, kaledóniai és pacifikust nem. Azzal tisztában vagyok, hogy valószínűleg nem lehet egy egységen berajzolni, mert nem ilyen egyértelmű, de még így sincs fent sehol, atlaszban sem találtam. Valaki tudna segíteni?

2023. márc. 26. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egyik lehetőség az, hogy használod a Google Earth-t vagy a Google Maps-t, és a keresőmezőbe beírod a nevet a hegységrendszernek, amit szeretnél megtalálni. Ezután megjelenik a térképen az adott hegységrendszer, amelyet nagyíthatsz és kicsinyíthetsz a térképen.

Másik lehetőség az, hogy használod a Wikipedia-t, és keresed az adott hegységrendszer oldalát, amelyen megtalálhatod az elhelyezkedését. A WikiData oldalán is megtalálhatod a hegységek földrajzi koordinátáit.

Ha konkrétabb információkat keresel, akkor a United Nations Environment Programme (UNEP) World Atlas vagy a World Atlas of Natural Disaster Risk lehet hasznos forrás számodra. Ezek az atlaszok részletes információkat tartalmaznak a világ különböző területeiről, beleértve a hegységrendszereket is.

2023. márc. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Atlaszban van földtani térkép, ott jelölve van, hogy mi tartozik az egyes hegységrendszerekhez. A sima középiskolai atlaszban is van, azt használom én is (tanár vagyok), de a neten is eléred. Meg szerintem a 9.-es tankönyvben is vannak példák, a Kőzetburok földrajzánál van olyan fejezet, hogy hegységképződés és ott emlékeim szerint le van írva mind a négy.
2023. márc. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!