Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szókincs kérdés, nyelvtan...

Szókincs kérdés, nyelvtan kérdés: ebben az esetben melyik lenne a helyes?

Figyelt kérdés

Előre is leszögezem, hogy ez egy bugyuta kérdés és tudom, hogy ciki, hogy 2023-ban ez egy gyakori kérdés.


Tudom a kérdés gusztustalan is lehet, így azt kérem, az olvassa, aki nem készül enni, nem most evett.


Illetve elnézést kérek, hogy ilyen butaságot kérdezek!


Kérlek szavazzatok a 2 opció közül, hogy ebben a kontextusban melyik a helyes!


Ha a magyar nyelv szerint az a cselekvés, hogy valaki a wcn ül és "vizeletet ürít a testéből; a vesék által kiválasztott sárgás, híg folyadékot a külvilágba juttatja" (wikiszótár) úgy hívják, hogy pisilés és a wikiszótár szerint a bepisilés jelentése az, hogy "Vizeletet ürít a nadrágjába", akkor minek számít az, ha valaki kiér a wcre, de elakad a nadrágjával és nem bírja tovább, ezért nadrágban kell leülnie a wcre és úgy pisilnie?


Mert hivatalosan kiért a wcre és a wcn ülve vizeletet ürít a testéből, tehát pisil, nem?


2023. máj. 1. 14:16
A kérdező szavazást indított:
"Leültem úgy, hogy rajtam maradt a nadrág és pisiltem."
"Leültem úgy, hogy rajtam maradt a nadrág és bepisiltem."
14 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
Értelmetlen szavazni, mind kettő mondat helyes,csak más a jelentése, az elsőnél, nem pisil be az alany hanem valami számunkra nem közölt módon (pl. slicc lehúzás) megoldja az ülve pisilést, a második esetben bepisilt ülve.
2023. máj. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!