Hogyan csináljam meg ezt a matekfeladatot?


Egy osztály tanulóinak hatoda kollégista, fele helyben lakik a szüleinél, 7 fiú és 5 lány pedig bejáró.


a., Ha az osztály lány tanulóinak negyede bejáró , akkor hány lány van az osztályban?


b., Hány fiú van az osztályban?



2023. máj. 4. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Az osztály tanulóinak száma: x.

Kollégista: x/6.

Helyben lakik: x/2.

Bejáró: x-x/6-x/2 = x/3


x/3=12

x=36


5 lány bejáró, ez a lányok negyede, így a lányok száma 20, a fiúk száma 16.

2023. máj. 4. 17:23
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2023. máj. 4. 18:52
 3/3 krwkco ***** válasza:

"Egy osztály tanulóinak hatoda kollégista, fele helyben lakik a szüleinél, 7 fiú és 5 lány pedig bejáró."

Tegyük fel, hogy az osztályban 6 tanuló van. Akkor 1 kollégista, 3 helyben lakik, a maradék 2 pedig bejáró. De tudjuk, hogy 6-szor több bejáró van, ezért az osztálylétszám is 6-szor több. 36.


"a., Ha az osztály lány tanulóinak negyede bejáró , akkor hány lány van az osztályban?" Ha a negyed az 5, akkor az egész 20.


"b., Hány fiú van az osztályban?"

A többi fiú. 16

2023. máj. 4. 21:47