Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémiában hogy írjuk fel...

Kémiában hogy írjuk fel gyorsabban az e- szerkezetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Az lenne a kérdésem, hogy elektron szerkezet felírásnál nagyon sok helyen láttam, hogy ugye egy másik elem vegyjelével helyettesítenek, és onnét folytatják pl: 24Cr: [Ar]4s13d5

Ezt hogy tudják így felírni anélkül, hogy végig számolnák 1s-től? :( Rengeteg időt megtudnék vele spórolni, sejtem, hogy valami a periódusokkal van, viszont nem rég kezdtem tanulni, így még fogalmam sincs, hogy mit hogyan..



Előre is köszönöm, további szép napot ! :)



2023. máj. 7. 10:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Megnézed azt az elemet, amire ez ráépül, és onnan folytatod.
2023. máj. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Zcom09 ***** válasza:
100%
Mindig az előző periódus nemesgázát veszik alapul, aminek telített a külső elektronhéja. Majd a megnyílt héj elektronjait felírják.
2023. máj. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!