Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt a matekpéldát valaki...

Ezt a matekpéldát valaki segítene megoldani? ChatGPT-vel próbáltam, de túl kacifántosnak tűnik

Figyelt kérdés
Egy vizsgán a hallgatók 70%-a megbukik, Egy nap 10 en vizsgáznak mennyi annak a valószínűsége hogy legfeljebb 7en mennek át

2023. máj. 17. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
A chat gpt egy beszélő robot, ami akkor is beszél, ha nem tudja mit mond. Rizsázásra jó, tudományos tanácsadásra nem jó.
2023. máj. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Megnéztem mit válaszol a ChatGPT.

Ha azt nem érted, akkor neked nem segíteni kell a megoldásban, hanem megoldani helyetted. Legalább odáig el kellene jutnod, hogy segítséggel meg tud oldani ha nem megy akkor rossz helyen vagy.

2023. máj. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
48%

Én hülye vagyok matekból, de bonyolult ( számomra bonyolult ) számolás után ezt írta végeredménynek a chatgpt.

Hogy valóban ennyi e, azt már nálam csak a jobb matekosok tudják megmondai :)))


Tehát a valószínűség, hogy legfeljebb 7 hallgató megy át a 10 vizsgázóból, körülbelül 0,9918, vagyis kb. 99,18%.

2023. máj. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

10-en mennek át:

1 * (0,7)^10

Tehát 0,7 az esélye, hogy az első átmegy, másodiknál ugyanúgy, stb. 10-ig, és ezeknek egyszerre kell torténni, ezért összeszorozzuk őket. Raadásul csak egyféleképpen történhet, mert mindenki átmegy.


9-en mennek át:

10 * (0,7)^9 * 0,3

Ugyanaz, mint az előbb, csak valaki bukik (amire ugyebár 0,3 az esélye). Ez már 10 féleképpen fordulhat elő, mert lehet, hogy az első bukik, de hogy a második, stb. ezért szorozzuk 10-zel.


8-an mennek át:

10*9 * (0,7)^8 * (0,3)^2

Itt már ketten buknak, és az a kettő, hogy melyik a következőképpen néz ki: az egyik bukó lehet a 10 közül bárki, azaz 10 lehetőség, a 2. bukó pedig a maradék 9-ből lehet bárki, azaz 9 lehetőség. És itt is szorozni kell, mert ugye ilyenkor minden lehetséges kiválasztást nézünk.


Ezeket össze kell adni és levonni 1-ből, mert ez azt számolja ki, hogy mennyi az esélye, hogy 10 vagy 9 vagy 8 hallgató megy át, a kérdés pedig az, hogy legfeljebb 7 megy át, annak mennyi.

2023. máj. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A ChatGPT képtelen gondolkodni, ráadásul hajlamos a körkörös érvelésre, aminek a helytelenségét akkor se hajlandó belátni, ha direkt elmagyarázod neki hogy miért nincs igaza.


A négyes jól írta a megoldást.

2023. máj. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 krwkco ***** válasza:
52%

"Tehát a valószínűség, hogy legfeljebb 7 hallgató megy át a 10 vizsgázóból, körülbelül 0,9918, vagyis kb. 99,18%."

Nem annyi.

(4-es megoldása alapján kiszámoltattam a wolframalpha-val. :-) )

2023. máj. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es majdnem jó, csak a feladat szerint 70% bukik.. tehát a megoldásodban a 0.7 és a 0.3 számokat cserélni kell
2023. máj. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Annak valószínűsége, hogy pontosan n vizsgázó meg át:

P(n)=(10 alatt n)*0,3^n*0,7^(10-n)

( [link] )


A kérdésre a válasz:

1-P(10)-P(9)-P(8) = ...

2023. máj. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!