Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell kiszámítani az...

Hogyan kell kiszámítani az átlagos népsűrűséget?

Figyelt kérdés
Órán kijött, hogy a Föld átlag népsűrűsége 53,3, de nem tudom hogyan.

2023. jún. 8. 13:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Az emberek számát osztod a Föld felszínnel.
2023. jún. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a Föld felszínével osztasz.

Alapvetően úgy lenne, hogy megnézed, hogy a vizsgált területen hány ember lakik, valamint hogy mennyi a vizsgált terület területe, majd a lakosságot osztod a területtel.

Pl. Wikipédián található adatok alapján Budapestre (1706851 fő)/(525,14 km²), Magyarországra (9604000 fő)/(93 030 km²).

De szerintem a Földre csak a szárazföld területét kell nézni(szigetekkel együtt), mert nyilván a vízfelszínen általában nem laknak, ahol meg igen, pl. Amszterdamban a csatornákon, az elenyésző a szárazföldi lakossághoz képest - és pl. az egész Csendes-óceánon senki sem lakik, csak valahány hajós tölti ott élete elég nagy részét, így ez nagyon más adatot hozna ki. Meg ezeknek a csatornáknak a lakosságát szerintem nem is vonják le a szárazföldi népességből az adatokban, amiket általában használnak.

Az én gondolatmenetemet erősíti meg ez a Wikipédia szócikk(A Human densities alatt a második bekezdés): [link]


Egyébként én azt is el tudtam volna még képzelni, hogy az egyes országok átlagos népsűrűségének az átlaga, vagy valamilyen súlyozott átlaga, de végül úgy látszik tényleg az volt a megoldás, amit eredetileg gondoltam.


Egyébként a linkelt szócikkben van még néhány másik érdekes népsűrűséggel kapcsolatos mérőszám is, ha érdekel, és elolvasnád.

2023. jún. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!