Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen mássalhangzó törvénysze...

Milyen mássalhangzó törvényszerűségeket ismertek?

Figyelt kérdés
2009. jan. 8. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha ket massalhangzo egymas mellett all, es elvalasztod a szot, az egyik marad itt, a masik megy az uj sorba. Pl. is-mer-tek.

3 massalhangzo nem allhat egymas mellett.

Most csak ezek jutottak eszembe.

2009. jan. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3 ugyanolyan massalhangzo nem allhat egymas mellett, igy akartam irni az elobb, bocs. Mert 3 massalhangzo gyakran all egymas mellett, csak ugyanolyanbol nem.
2009. jan. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Várok még másoktól is.
2009. jan. 8. 20:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy en ertettem felre a kerdest, de szamomra a massalhangzotorvenyek ezek:


osszeolvadas, irasban jelolt teljes hasonulas, irasban jeloletlen teljes hasonulas, irasban jeloletlen reszleges hasonulas, massalhangzokieses, rovidules, a kepzes helye szerinti reszleges hasonulas, zongesseg szerinti reszleges hasonulas

2009. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolso, ird le, hogy vannak ezek a szabalyok, ne csak a szabaly nevet ird!!!!

A szabaly a lenyeg.

2009. jan. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, a 20:10-s válaszára gondoltam.De azért köszönöm az összes választ. :)
2009. jan. 8. 20:45
 7/8 anonim ***** válasza:
A 20:10-es vagyok. A kerdes csak annyit kert, soroljam fel a szabalyokat, a kerdezo nem kerte utolag (sem), hogy fejtsem is ki oket, feleslegesen meg nem fogom begepelni. Persze ha igeny van ra, legjobb tudasom szerint leirom bovebben is a szabalyokat.
2009. jan. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, most latom, az szolt le, aki nem a megfelelo valaszt adta a kerdesre. Igy mar ertem kirohanasod okat. :-)
2009. jan. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!