Üdv, aki ért a matematikához megköszönném ha segítene hogy ezt miért Tangensel kell számolni és mi alapján vettük a 17-et a a 12-helyett?

[link]
okt. 30. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
A legnagyobb jóindulattal: figyelj órán, keress valami netes matekos oldalt és olvasgass, vagy keress egy tanárt. Minden nap nem írjuk meg a házidat...
okt. 30. 15:43
 2/8 anonim ***** válasza:

A megoldás nem jó.


tg37°=CB/12 lenne a helyes.


De ha adott az átfogó és az egyik befogó, akkor Pitagorasz tétellel számolható a másik befogó. Felesleges a tangens.

okt. 30. 16:01
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

Látom, az egész héten ezen agyalsz...

Mivel ez már nem eseti és az ábráid sem korrektek, nem lenne egyszerűbb, ha magántanárt kérnél meg, hogy segítsen?

Semmi értelme itt minden nap kérdést írni - meg kell tanulni, élesben, személyesen pedig egy magántanár segíthet benne.

Ne spórolj ezen!

okt. 30. 16:01
 4/8 A kérdező kommentje:
1/3 nem házi feladat, önszánramból kezdtem el csinálni most szünetben, Mert meg akarom érteni.
okt. 30. 16:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Jaja. De ha a derékszöget sikerül derékszögnek rajzolni, az sokat segít. Tudod, akkor már látszik, hogy lehet-e / van-e miből tangenssel számolni.
okt. 31. 00:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Ki adta ezt a feladatot? Túl sok adat van megadva, és - ráadásul - ellentmondanak egymásnak.
okt. 31. 10:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Megpróbálom minél egyszerűbben:

A derékszögű háromszögben van 2 befogó, a befogók végpontjait köti össze az átfogó( a te esetedben 17nek írtad azonban ez valójában ≈15.024), ezt onnan ismered meg hogy ez a leghosszabb szakasz, ezután tudni fogod hogy melyikek a befogók.


A befogók közül az egyik a szög melletti befogó(neked ez a 12 egység hosszúságú szakasz), a másik a szöggel szemközti befogó(neked ez a CB, vagyis a C és B pont közti szakasz)


Ha ismered az egyik befogót és a másik befogót keresed akkor legegyszerűbben tangens vagy kotangens használatával kapod meg.


Tan(x)=szöggel szemközti befogó osztva szög melletti befogó.


Ctg(x)= szög melletti befogó osztva szöggel szemközti befogó.


A te esetedben tan(37°)=CB/12, ezt átrendezve CB=12*tan(37°)

okt. 31. 11:38
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget a leírtak alapján megpróbálom megoldani és értelmezni hátha sikerül.
okt. 31. 14:08