SOS valaki tud ebben segíteni?


Egy 2025 lakásos társasház kivitelezője vagy, melyet az Otthon Start program keretében építettetek fel. Tegnap egy kilépő alkalmazottad bosszúból összekeverte a kész lakások kulcsait. Azaz van 2025 lakásod, és 2025 kulcsod, de nem tudod, hogy melyik kulcs melyik lakást nyitja. Természetesen egy kulcs csak egy lakást nyit.



Legrosszabb esetben mennyi próbálkozás kell ahhoz, hogy minden lakáshoz megtaláljátok a hozzá illő kulcsot?


nov. 9. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
2.049.300
nov. 9. 17:59
 2/8 anonim válasza:
4.100.624
nov. 9. 19:25
 3/8 anonim válasza:
4098600
nov. 9. 19:27
 4/8 anonim ***** válasza:

az AI megmondja, de azért kérdezd meg tőle 3x is!


Az itteni random számoknak ne higgyé!!!!!!!!!!

nov. 9. 19:33
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Fedezd fel a feladat logikáját.


Mondjuk vezesd le papíron 5 lakás (és 5 kulcs) esetén.


Írd fel a megoldást képlettel.


Ugyanaz a képlet lesz érvényes 2025 lakás esetén is.

nov. 9. 19:58
 6/8 anonim válasza:
100%
Én csak azt nem értem miért kell megfelezni. Úgyhogy a 3-as válaszom rossz. Annak az összegnek a fele jó,ahogy az egyes is írta.
nov. 9. 20:01
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Az első lakásnál a legrosszabb eset, ha az utolsó, a 2025. kulcs talál, és így tovább mindegyiknél a maradék kulcsok utolsója.

Tehát az a kérdés, hogy 2025+2024+2023...+2+1= mennyi.

Erre van egy trükk.

2025+1=2024+2 stb az 1013 marad egyedül középen.

Így 2026*1012+1013 a megoldás.

nov. 9. 20:59
 8/8 anonim ***** válasza:
7 - nem teljesen oké a levezetésed
tegnapelőtt 07:43