Fizikából a sorold fel az összetett mozgásokat feladatnál a hajítások is beletartoznak az összetett mozgások közé?

jan. 31. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Definiáld, a te tanárod szerint mit jelent az hogy összetett mozgás?
jan. 31. 15:24
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

A NAT2020-as 9–10. osztályos fizikakönyv alapján igen, az elhajított kavics mozgása összetett (a többi hajításban – legalábbis szigorúan a tanterv alapján írt könyvekből kiindulva – nem vagyok biztos amúgy):

[link] tankonyvkatalogus.hu/storage/pdf/OH-FIZ910TA_I__teljes.pdf#page=150 (149. oldal)


7–8. osztályban a Hold mozgása összetett:

[link] tankonyvkatalogus.hu/storage/pdf/OH-FIZ78TA__teljes.pdf#page=214 (212. oldal)

Legalábbis az "összetett" szóra keresve 8 találat van (például „a fehér fény összetett” vagy az „önvezető autók vezérlése összetett”), de mozgásra csak ebben az egy esetben vonatkozik (ellenőriztem az elválasztásokat is, az "ösz-" és "össze-" keresésekre nincs találat).

A B változatban szerepel, hogy „összetett mozgás”:

[link]

tankonyvkatalogus.hu/storage/pdf/OH-FIZ78TB__teljes.pdf#page=49 (47. oldal)

De csak annyi derül ki, hogy annak is van átlagsebessége, példát nem ír rá.

Másik 9–10.-es példa az űrhajósok mozgása az űrállomáson:

[link] tankonyvkatalogus.hu/storage/pdf/OH-FIZ910TB_II__teljes.pdf#page=289 (288. oldal)


Itt rá lehet keresni a tankönyvekre, és meg lehet nézni, hogy később/más tantárgyból definiálják-e az összetett mozgást, és hogy milyen példákat hoznak rá.

[link] tankonyvkatalogus.hu/tankonyvek


Szóval a 2020-as NAT alapján az összetett mozgások fizikából:

- a Hold mozgása,

- az elhajított kavics mozgása és

- az űrhajósok mozgása az űrállomáson.

És átlagsebességük is van.

jan. 31. 18:00
 3/3 anonim válasza:
Igen, minden hajítás összetett mozgás.
febr. 1. 10:06