Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a különbség a fasiszta és...

Mi a különbség a fasiszta és a kommunista párt között?

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:

párt vagy ideológia? nem mindegy Sok fasiszta és kommunista párt volt sok országban

A fasiszta/náci (bár nem ugyanaz de hasonló) szélsőjobboldali, nemzeti radikális ideológia mely a saját nemzetét, a fajt (árja, európai) mások fölébe helyezi

A kommunista a kizsákmányoló elit ellensége, mely megvédi a kizsákmányolt munkásosztályt, és egy munkásokból álló utópisztikus államot kíván létrehozni

De ajánlom a kommunizmus és a fasizmus stb szócikkeket a wikipédián

2010. nov. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%

Én nem éreztem utópisztikzsnak azt az államot, amelyben felnőttem.

Sokkal inkább tisztességesnek.

Ezúton is szeretném megköszönni nekik.


Sajnos nektek nem fog megadatni, hogy ezt megtapasztaljátok, ezért majd nyugodtan szidjátok őket, miközben a gyerekeitek éhezik, mert nem lesz munkátok, vagy amikor a bank kitesz a lakásotokból.

Szebb Jövőt

2010. nov. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

hát nem tudom te milyen rendszerben nőttél fel, de mondjuk a rákosi és kádár rendszer elég messze esett attól amit Marx elképzelt

Ezenkívül a Szebb jövőt kifejezés kissé furcsa egy olyan ember szájából, akinek tetszett ez a rendszer

Ja és még vmi: senki sem mondta, hogy a mostani jó rendszer

2010. nov. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1956-ban születtem, a Kádár rendszerben voltam boldog fiatal, olyan amilyen ti soha nem lesztek.

Sajnálom.


A szebb jövőt iróniának szántam, utálom azokat akik használják.

2010. nov. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is szeretem a korrupciót, és csak úgy örvendezek magamnak, ha végre megint gyengül a forint. Kifejezetten imádom, ha hülyének nézik az embereket, és kedvencem a Gyurcsány, amiért ilyen kis kedves volt mindenkivel.

Egyenesen imádom a kommunizmust, ami miatt Magyarország jelenleg is a Balkánhoz sorolható, és ami miatt maga a Balkán rossz.

Szeretem, ha nincs szabad akaratom, és azt is, hogy átírják a történelmet.

Einigkeit und Recht und Freiheit!

2010. nov. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Te nem csak ostoba vagy, hanem tudatlan is


A Gyurcsány hogy jön a Kádár-rendszerhez?

Ő egy kőkemény kapitalista és undorító féreg az MSZP-vel együtt.


Én a 1990 előtti rendszerről beszéltem, az Magyarország aranykora volt, amely már soha nem jön vissza. Ezért aztán nektek nem fog megadatni, hogy boldogságban, biztonságban és békességben éljetek.

2010. nov. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 BenQs válasza:

fasiszta = A fehér ember dolgozhat élhet gazdagodhat.

kommunista = Minden ember dolgozhat élhet gazdagodhat.

Érzed a külömbséget?

2010. nov. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
minden ember nyugodtan élhet a kommunizmusban....akit nem vittek szibériába vagy gulágba, és persze nem tartják félelemben a népet és pusztítják el az értelmiséget....kádár rendszer televolt propagandával aki abban a korban élt és élteti az eléggé agy mosott
2010. nov. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Fasiszta=fehér ember élhet gazdagodhat többi vérszívó népet elhessegetik

kommunizmus=nincs válogatás aki nem ért egyet azt elviszik legyen fehér arab,népjólétről nem gondoskodnak lásd:sztálin,maocetung,és egyéb komcsi álamfők gazdasági programját ahol több millió embert tudatosan megöltek stb...

2010. nov. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
huh neked ezt nem próbálom elmagyarázni (ilyen kérdés)
2011. jún. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!