Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a would és az used to...

Mi a would és az used to között a különbség?

Figyelt kérdés
2009. jan. 21. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

would: ISMÉTLŐDŐ cselekvés a múltban.

used to: valaha- tehát ma már nem.

Példák:

When he was a child, he would climb up trees. -gyerekkorában GYAKRAN mászott fára.


I used to go to this school- ebbe az iskolába jártam.

Did you use to live in this house? Ebben a házban éltél?

He would rise early and take a walk before breakfast. Mindig korán kelt és reggeli előtt sétált egyet.

2009. jan. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2009. jan. 21. 19:46
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát... én szerintem nem jó, amit írtál... Legalábbis így nem rémlik angol óráról...
2009. jan. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem az egyetemről rémlik, valamint naponta ismételgetem az óráimon, melyeket én tartok, szóval a hiba a Te készülékedben van.:)
2009. jan. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ööö lehet én tudom rosszul de sztm a used to az ami a régen szokása volt ezt meg azt csinálni dolgot fejezi ki. Tehát fordítva legalábbis én így tanultam és így is használom és eddig senki nem szólt ,h hülye lennék.
2009. jan. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pontosan. Első válaszoló is ezt írta.
2009. jan. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó előttinek: A used to-t semmiképp ne használd arra, hogy ezt meg azt szokta tenni!!! :) Nem, nem arra való, akár rád szóltak eddig, akár nem.
2009. jan. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a Used to pontosítva valaha...
2009. jan. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A used to és a would gyakorlatilag ugyanarra szolgál, tehát cselekvésekre/történésekre amik a múltban RENDSZERESEN megtörténtek, de ma már NEM.

Pl. I used to play football at the weekends. --> ez azt jelenti, hogy annak idején minden hétvégén mentem focizni, de manapság már nem járok.

I broke my arm on Sunday. --> nem írhatod used to/would-dal, mert ez egyszer megtörtént, de nem ismétlődően eltörted a karod minden vasárnap :D

Arra kell vigyázni, hogy a would után csak activity verb állhat (tehát eszik, olvas stb.), a used to után állhat state verb (know, love, like stb.) és az előbb említett activity verb is.

Valamint elméletben negatív és kérdő mondatokban used to-t használunk, de élőszóban ezt nem szokták betartani.

A used to és a would után is infinitive alakban áll az ige.

Remélem tudtam segíteni :)

2009. jan. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!