Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit értünk a pszichológiában...

Mit értünk a pszichológiában az "én, ösztönén és felettes én" fogalma alatt?

Figyelt kérdés
Mi a különbség a 3 fogalom között?
2011. jan. 27. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem az, h id meg ego meg superego??
2011. jan. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom h ez mennyire igaz de nekünk a tanár így magyarázta el:

Míg az ösztön éned azt diktálná h kézzel egyél vagy meztelenül menj ki az utcára,addig a felettes éned miatt késsel-villával fogsz enni és felöltözöl.A döntés az éned-en áll.

A felettes én a társadalom változásával együtt változik,változnia kell.


De ez nem biztos h létezik.

2011. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jújj most vizsgáztam ebből:))


Az ösztön én a legprimitívebb szint és azt kell tudni róla, hogy Fraud szerint teljesen a tudatalattiban van. Célja az életbenmaradás, az alapvető szükségeleteket(kaja, szex) akarja minnél gyorsabban kielégíteni. Az örömelve alapján működik.


Az ego(én) már a fejlődés következtében alakul ki. Az ego-ban már benne van, hogy megtanuljuk a valóság kereteit, a lehetőségeket. Fontos, hogy az ösztönelveket nem tudjuk mindig rögtön kielégíteni, az ego felelős a várakozásért. Pisilnem kell de nem pisilek az utcán. Valóság-elv alapján működik.


A felettes én(szuperego) 6-7 évesen alakul ki, amikor már kialakul az alapvető erkölcs tudat és felveszi a társadalmi normákat. Ezért nem lopok például a boltból.


A három féle ego kapcsolatban van egymással. Középen van az ego ami egyensúlyt tart és irányít a felettes én és az ösztönén között. Az ösztön én mindent gyorsan ki akar elégíteni a felettes én pedig húzná a végetelenségig az időt.


L/19

2011. jan. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!