Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Középpontos tükrözést hogyan...

Középpontos tükrözést hogyan kell megoldani nem voltam a suliban?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 14:07
 1/4 A kérdező kommentje:

Tükrözz középpontosan

a, egy félegyenest a kezdőpontjára

b, egy félegyenest rajta kívül fekvő O pontra.

c,egy AB szakaszt felezőpontjára

d, egy AB szakaszt egy rajta kívül fekvő O pontra

e, egy kört a körlapon kívül fekvő O pontra

f, egy kört a középpontjára

CSAK LÉGYSZÍ ÍRD LE HOGY HYOGYAN KELL MEGCSINÁLNI HOL KELL HÚZNI AZ EGYENEST: LÉGYSZÍVES SEGÍTSETEK.

2011. febr. 22. 14:10
 2/4 anonim válasza:
írd be a googléba hogy középpontos tükrözés. segíteni fog.
2011. febr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
már beírtam de egy mukkot sem értettem belőle :(
2011. febr. 22. 14:26
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A középpontos tükrözés egyszerű, egy potot úgy tudsz tükrözni, hogy húzol egy egyeneset a tükrözendő pontból a középponton át, és ugyanazt a távolságot felméred a "másik irányba". Ha pedig egy pontot tudsz tükrözni, akkor mindent tudsz, hiszen pl egy egyenest meghatárooz két pontja, egy kört a középpontja és a sugara, stb.

De itt egy kis segítség:


a: A félegyenes pont ellenkező irányba fog mutatni, azaz csak meghosszabítod kb.

b: Felveszel a félegyeneseden 2 pontot, ezeket tükrözd

c: Ha egy szakaszt a felezőpontjára tükrözöl, az önmaga lesz, hiszen a két végpont egymásba megy át.

d: Tükrözd a két végpontot

e: Tükrözd a középpontot, és ugyanazzal a sugárral megvan a tükörkép kör

f: Ez megint önmaga lesz

b:

2011. febr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!