Hogyan oldható meg ez a feladat? A póknak 8 lába van. A szekrényfiókjában 10db piros,10db kék,10db fehér és 10db sárga zokni van. Legkevesebb hány zoknit kell kivennie becsukott szemmel, hogy biztosan jusson minden lábára ugyanolyan színű zokni?

Figyelt kérdés
Előre is köszi!
2011. febr. 22. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát - józan paraszti eszem szerint 29 db-ot, mert kihúzhat minden színből 7-et, ami 4szín x 7 db = 28, és ha egyet még hozzáhúz, egy színből meg kell lenni a 8nak, tehát 28+1=29. Bocs, ha hülye voltam :D
2011. febr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igy van, pontosan, ahogy az elso valaszolo leirta. Mindig a legrosszabb esetet kell venni.
2011. febr. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
magyarázza már el valaki mert én nem értem miért....... :S:S
2011. febr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A póknak 8 lába van. Elkezdi kihúzogatni a zokniket a fiókból.

kék

zöld

piros

sárga

kék

zöld

piros

sárga

kék

zöld

piros

sárga

kék

zöld

piros

sárga

kék

zöld

piros

sárga

kék

zöld

piros

sárga

kék

zöld

piros

sárga


na és itt ha még egyet húz - tökmindegy, milyen színűt, akkor valamelyik színből 8 db zokni lesz, tehát jut minden lábára. Persze, nem biztos, hogy ilyen szerencsétlen, előfordulhat az is, hogy az első 8 húzás egyforma színű lesz, de a feladat azt kéri, b i z t o s a n egyforma jusson minden lábára, ami azt is jelentheti, hogy először különböző színeket húz és csak az utolsó húzással ér célhoz.


Huh, akinek jobban megy, magyarázza el, neekm ennyire futotta. :D

2011. febr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

SSSSSSS

PPPPPPP

ZZZZZZZ

KKKKKKK


S vagy P vagy Z vagy K (itt csak egy betűt számolj)


számold meg, hány nyomtatott betűt látsz.


Remélem érted, mert én feladom.


első és a hosszú válaszos voltam :D

2011. febr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
jav.: 7nek vedd őket, lemaradt egy minden sorból :) jól megbonyolítom neked, amúgy nem hiszem el, hogy nem érted.
2011. febr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
köszi, megértettem!!! :D az utolsó magyarázatoddal :D
2011. febr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dani0496 válasza:
70%
A feladat egyszeru kombinatorikara epul.Hasonlo feladatokban is,es ebben is egyarant a legrosszabb,a legszerencsetlenebb esetet kell feltetelezni,tehat minel tobb zoknit kell kihuznia.A legrosszabb eset akkor all fent,ha mindegyik szinbol 7-et huz ki,akkor meg mindig egy labara hianyzik a megfelelo zokni,de ha meg egyet kihuz,akkor walamelyik szinbol meg lesz neki.Tehat igen,28+1 azaz 29 zokni kihuzasa eseten 100% hogy a 8 laban 8 egyforma zokni lesz.
2011. febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!