(x-5).5-2x=2.(x+4)
A pontok szorzás jelek csak nemtudtam felejbb rakni.
2009. febr. 15. 10:42
1/4 anonim válasza:
5x-25-2x = 2x+8 / -2x
5x-25-4x = 8
x-25 = 8
x = 33
2/4 anonim válasza:
Az előző válaszoló megoldása helyes :))
3/4 anonim válasza:
ezeket sose értettem!
mindíg csak hókuszpókusznak hívtam
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megoldást!
2009. febr. 16. 11:51