Hogyan kell használni a számológépet, ha sin cos-t akarok megtudni? Ha beírom pl h 0,2548 akkor valami bonyolult számsort dob ki, amiből nem értek semmit (4,4470 - 03) Nekem pedig fok, percben kéne az eredmény. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

De ugyanennek örülnék, ha valaki segítene, hogy függvénytáblából hogyan olvasom ki..

Előre is köszönöm.


2011. márc. 31. 17:04
 1/3 anonim válasza:
100%

ha azt írod be hogy sin 0.2548 akkor a 0.2548fok színuszát kapod meg ami 4.4470 a mínusz 3.-on

ha pedig az van megadva hogy sin(alfa)=0.2548 és neked az alfát kell kiszámolnod akkor pedig a következőt kell tenned: a sin gomb felett a számológépen kell leniie egy sin-1 feliratnak. ahoz hogy a számológép sin-1 el számoljon általában a shift gombot kell megnyomni majd a sin gombot. ekkor megjelenik a gépen hogy sin-1 . most be kell ütni a számot. azt fogja kiírni hogy sin-1 0.2548. most eggyenlőség jel. kijön fokban a megoldás: kerekítve 4 tizedesre: 14.7617 fok. ebből meg már tudod percre is számolni.

Remélem segítettem :)

2011. márc. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a shift gombbal bajlódtam egy sort, valami ősrégi számológépem van, itt a shift egyenlő a 2ndF-fel :D De megoldottam, köszönöm szépen : )
2011. márc. 31. 23:35
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

Ennek az oldalnak a keresőjébe (itt balra) beírod, hogy számológép és sok választ találsz.

Meg a géphez is adtak egy kezelési útmutatót.

2011. ápr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!