Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Bánk Bánnal kapcsolatosan...

A Bánk Bánnal kapcsolatosan kell egy olyan fogalmazást írnom amiben a kulcs fontosság a haza, hazaszeretet, magyarság, nemzte, himnusz, honvágy. A véleményemet kéne megfogalmaznom! Hol található ehez forrás?

Figyelt kérdés
2009. márc. 2. 15:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Forrás: Katona József: Bánk bán

[link]


A véleményed megfogalmazásához gondolom el kéne olvasni. Bár könyv alakban egyszerűbb, van aki tud monitorról is hosszan olvasni.

2009. márc. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A vélemény kifejtésére szeretnék választ kapni azaz segítséget, hogy honnan tudom leírni...
2009. márc. 2. 15:45
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

A vélemény az egy olyan dolog ami általában van mindenkinek.

Na már, ha a tanárod ezt kérte tőled, akkor a te véleményed érdekli nem másé, így a saját fejedben keresd a megoldást!

2009. márc. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Mikor én voltam középiskolás akkor eszembe sem jutott volna a netről házit csinálni, akkor mitől fejlődik a személyiséged...????
2009. márc. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem oktatást szeretnék hanem segítséget... ugynis sztem mindenki kaphat tanácsot!
2009. márc. 2. 17:17
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

Márpedig az iskolában oktatás folyik. És akárhogy szeretnél kibújni alóla akkor is csak az lehet a segítség - amit itt meg is kaptál - hogy itt a link, olvasd el! Tanácsot is kérhetsz. A tanácsom, hogy az ember saját véleményéhez nincs forrás, csak a saját feje.

A TE véleményedet kell leírni. Hogyan másolhatnád azt valahonnan?

2009. márc. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

Próbálok kicsit segítőkészebb lenni, mint a többiek, bár teljes mértékben egyetértek veled! A Bánk bán egy tizedikes kötelező olvasmány, tehát mindenkinek el kell olvasnia! Miután ez megvolt, az iskolában az irodalomtanár leadja az órát róla, neked az a feladatod, hogy megtanuld, utána nézz az esetleges kérdéseidnek, rákérdezz a tanártól! Először is, hogy hol találhatsz forrást: 1: fejedben, 2: füzetedben, 3: könyvben, 4:tankönyvedben, 5:neten, de ezek megbízhatatlanok és gagyik! Szerintem egy 16 éves embernek kellene, hogy legyen önálló gondolata, ha nincs is kellő mérétkben, akkor illene felismernie azt, hogy nem ártana tanulni!

Megsúgom, hogy a füzetedben annál a résznél keresgélj, hogy Bánk képtelen döneteni Melinda, azaz a szerelme és hivatása, azaz a hazája közt! Sok sikert!

17/l, aki tavaly olvasta, tanulta és ötös esszét írt belőle

2009. márc. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Ja és így írjuk: Bánk bán
2009. márc. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%

A bánk bánnal kapcsolatosan kell egy olyan fogalmazást írnom, amiben a kulcsfontosság a haza, a hazaszeretet, a magyarság, a nemzet, a himnusz és a honvágy. Véleményeket kellene megfogalmaznom. Hol található ehhez forrás?

Így helyes!

2009. márc. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
36%

Előttem szóló...

Hát, nem karok rossz májú lenni, de hogy várhatjuk el tőle, hogy egy ilyen egyszerű dologban megfeleljen, mikor alapvető helyesírási problémái vannak???!

Ráadásul még van helyesírás-ellenőrző is az oldalon! :DDD

2009. márc. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!