Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan írjunk szakdolgozatot?

Hogyan írjunk szakdolgozatot?

Figyelt kérdés
jövőre kell választanom szakdoli témát fősulin, de MÁR nagyon tartok ettól az egésztől.olyan bonyolultnak és lehetetlennek tűnik h.egy témáról kell írni 30 oldalt profi módon..jó lenne ha páran megosztanák ezzel kapcsolatos élményeiket,tapasztalataitokat..
2008. febr. 15. 15:32
 1/8 A kérdező kommentje:
tapasztalataikat..
2008. febr. 15. 15:33
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Igazából ha egy főiskolát végezni szándékozó ember egy témáról képtelen harminc oldalt összeírni, akkor "joggal nem adnak neki" diplomát.

Abszolút nem lehetetlen egy témáról harminc, sőt hatvan oldalt összeírni. Csak olyan témát válassz, amit szeretsz, ami érdekel, és amiről van igen magas lexikális tudásod. Valamint az sem árt, ha "mesélős" része is van a témának.


A harminc oldaltól nem kell megijedni, ha némi "gógyid" van az adott témához, még elég sem lesz :)


Viszont ne az utolsó pillanatra hagyd. Ha jövőre fogsz szakdolgozni, akkor idén kell leadnod a címet (címeket, ha két-három szakos vagy, értelemszerűen ekkor szakonként kell egy szakdoli), úgyhogy már most gondolkodj, hogy miről írnál szívesen.

2008. febr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanultam szabálynak: ne próbáld megváltani a világot, inkább írj sikeres szakdolit és majd utána... :)

A szakdoli arról szól, hogy az adott témában már korábban kutatott eredményeket összegyűjtöd és egyetértesz meg vitatkozol velük. Rengeteg (pontosan és megfelelően!!!) idézett adat és gondolat amit okosan és frappánsan összefűz és kommentál az ember illetve kjiegészíti a saját gondolataival. Nem azt kell bebizonyítanod, hogy felfedezted a rák ellenszerét, csak azt, hogy egy adott témában képes vagy elmélyült kutatásra, megértésre és ennek továbbadására illetve a kutatásaid dokumentálására.

Ne félj, menni fog! Meglátod, a végén valóban vágni kell az anyagot, hogy ne legyen túl terjengős. :))

2008. febr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom,hallottál-e róla,de van Umberto Econak egy ugyanilyen című könyve (Hogyan írjunk szakdolgozatot?) címmel,amit nekünk kötelező volt elolvasni.Sztem sok hasznos infó van benne,és könnyen megszerezhető (legalábbis itt,Szegeden:).Sok felmerülő kérdésedre választ kaphatsz.Persze elsősorban az olasz sulikról ír benne,kissé (ma) már elavult módszereket is említ,de tényleg jó könyv!

2008. febr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Itt egy segédlet:

[link]

2008. ápr. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is gondold ki, hogy miből szeretnél írni, nagyjából mi az a téma ami érdekel. Utána nézd meg a tanárokat, hogy kinek van olyan, vagy hasonló témája. Ha egyiknek sem, akkor meg is kérhetsz egyet, hogy vállalna-e azzal a témával. Utána ki kell gondolnod egy hipotézist, azaz hogy mi az amit a témával kapcsolatosan feltételezel. Ezek után elkezdesz gyűjteni szakirodalmat a témával kapcsolatban, na meg olvasol egy már elkészült dolgozatot, hogy hogy is néz ki. Én úgy tudom, hogy saját kutatásnak is kell lenni a szakdolgozatban. Nem tudom milyen szakos vagy... ha pedagógia vagy ehhez hasonlók, akkor könnyű dolgod van, ha más akkor nem tudok nyilatkozni. :-)
2008. ápr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
hülyeségnek tűnhet, de a téma megválasztásánál igenis fontos hogy olyan dologról írj, ami valamilyen szinten megfog. Nem muszáj szeretned, vagy éppen érdekeljen a téma, mert a ló túlsó oldala ugyan de ha van valami amit kifejezetten rühelsz, utálsz, vagy éppen megvetsz, az is épp elég ahhoz hogy írj, csupán motíváció kérdése.
2008. máj. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kész rémálom volt ez az egész, de részben magamnak köszönhetem! A konzulens tanárommal nem voltam jóban, nem is mentem hozzá konzultálni, nem akarom elmesélni miért nem, mert hosszú. Aztán leadás előtt egy héttel megjelentem nála, azt mondta nem hiszi h ebből lesz vmi, aztán mégis beszéltünk újból. Ott elsírtam magam előtte, akkor megkegyelmezett nekem, és mondta, hogy adjam le, de vissza fogja dobni átdolgozásra. Szóval kétszer köttettem.

A lényeg, másodjára elfogadta, de nagy herce-hurca volt és lelki megterhelés.

Neked azt tudom tanácsolni, idejében kezdj hozzá, menjél gyakran a tanárhoz, és nem lesz gond!

2008. jún. 16. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!