Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Örkény I. Tóték és Kertész I....

Örkény I. Tóték és Kertész I. Sorstalanság?

Figyelt kérdés

Mire figyelmeztet Örkény drámája?


Mire figyelmeztet Kertész Imre saját sorsát bemutató regénye?

Miért kapott Nobel-díjat ezért a regényéért?

Írj 4 félközeli képet a filmből!


Még ma kellene vagy hétfő estig, köszike!


2009. márc. 29. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Ugye nem gondolod komolyan, hogy valaki megcsinálja a házidat? Olvass, bakker.
2009. márc. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
elolvastam, de t-zt irunk kedden és ezekre a kérdésekre nem tudok válaszolni! nem értem minek irsz ha nem tudsz válaszolni, osztod itt az észt vagy mi?
2009. márc. 29. 15:59
 3/10 anonim ***** válasza:
2009. márc. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
Hát úgy látszik, van kinek osztani. Ha már nem gondolkodsz...
2009. márc. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Köszia linket, de sajnos nem találtam meg benne, a kérdésemre a választ!Vagy csak elnéztem? Segítenél nekem?Előer is köszönöm Neked!
2009. márc. 29. 19:10
 6/10 anonim ***** válasza:

Írd a google.hu keresőbe a szöveget,és olvasgass.

Pl.Tóthék elemzés.Tóthék olvasónapló.Mire figyelmeztet Örkény Sorstalanság elemzés,Mire figyelmeztet Kertész stb

2009. márc. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy elolvastad őket, mert akkor tudnál válaszolni a kérdésekre.


Bár Imre Kertész könyvét inkább ne is olvasd el.


Örkény drámája szerintem arra figyelmeztet, hogy nem érdemes felhúzni azokat, akiknél ott van a nagymargóvágó. :D

2009. márc. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát sztem TE nem olvastad, ha ilyet irsz, hogy nem kell elolvasni kertészt! örkénynél meg ez nem valami jó megfogalmazás, ezt nem irhaton a tanárnak!
2009. márc. 30. 06:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem arra figyelmeztet, hogy nem szabad az akaratunkat ráerőltetni másokra, vagy más embert kikényszeríteni valakiből. Mert ugye azért lett ez a vége a műnek,mert Tótnak elege lett, a folyamatos robotolásból, örült amikor elment a tábornok, és nem kell éjjel-nappal dobozolni, végre élheti a saját életetét, dehát csak visszament az őrnagy, és kikészült.

Van ilyen kis rövid elemzésem és onnan vettem ezt!


Egyébként hány oldalas ez a mű? Mert nekem szerdára kikell olvasnom, és még a könyv sincs meg.. XD

2009. márc. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszike,jah am nem hosszú a könyv kb. 90oldal, nekem nagyon tetszett!
2009. márc. 30. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!