Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Differencialszamitas (konnyu)....

Differencialszamitas (konnyu). Az alabbi linken, az Eredmenyek 2. ) kek betus sor alatti elso feladatnal, amikor felbontja a zarojelet, akkor miert csak sime dx^2 lesz, es miert nem 3*dx^2?

Figyelt kérdés
[link]
2011. júl. 19. 19:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
sima*
2011. júl. 19. 19:09
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem elrontották, oda tényleg kell egy hármas szorzó.
2011. júl. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszonom, mar azt hittem van meg valami derivalasi szabaly erre vagy nem tudom.. akkor biztos hiba, mert tobbet is elrontottak.
2011. júl. 19. 19:30
 4/12 anonim ***** válasza:
Ami persze semmin sem változtat. Ha dx tart nullához, 3dx határértéke is nulla. De valóban igazad van.
2011. júl. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A kérdező által idézett oldalról több feladat részletesebb megoldását megcsináltam itt:

[link]

Például: Függvényvizsgálat

2011. júl. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jo, koszonom hogy megosztottad a linket!
2011. júl. 19. 20:06
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha van konkrét feladatod, szívesen megcsinálom azt is.
2011. júl. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen hogy felajanlottad, nagyon rendes vagy! Csak ma kezdtem el foglalkozni derivalassal ugyhogy meg olyan sokat nem tudok hogy komplexebb feladatokat megoldjak.

Viszont lenne 2 kerdesem: amit linkeltem oldalt, ott az elso feladatban kb az L-tol vannak olyanok, amelyekben az X a nevezoben van. Peldaul ott van az L, 1/x^3. Ebbol hogy jott ki az hogy -3/x^4?

A masik az lenne, hogy ott van monjuk az hogy 100*x^99. Ezt lehetne esetleg tovabb derivalni, vagy ez a vegso eredmeny? Nem tudom mindig hogy hol kene megallni, kulonosen

a G feladat volt furcsa nekem, hisz ebbol lehetne egy sima masodfokut csinalni ha 1 lepessel tovabb csinalnank

2011. júl. 19. 20:23
 9/12 anonim ***** válasza:

f(x)=1/x^3 = x^(-3)

f'(x) = -3 x^(-4) Ami kitevő volt megy szorzónak, és a kitevő eggyel csökken.

Másik kérdésed: Ha a függvényt deriválom, megkapom az első deriváltat (f'), ha ezt deriválom megkapom a második deriváltat (f''), és így tovább.

Hogy meddig kell csinálni ez majd a feladattól függ.

2011. júl. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszonom, ezt igy most megertettem, rosszul irtak a megoldasba az eredmenyt
2011. júl. 19. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!