Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik császár gyújtotta fel...

Melyik császár gyújtotta fel kedvtelésből Rómát?

Figyelt kérdés
2008. márc. 8. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Néró.
2008. márc. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Asszociálhatsz a Nero Burning Rom CD-író programról is, hiszen ott az égő Colosseum az ikonja, nevében ott a Nero szó és lemezek "égetésével" foglalkozik a program :)
2008. márc. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

leginkább egyik sem.


Az, hogy Rómában Nero regnálása idején tűzvész pusztított, az tény. Az is tény, hogy Néró meglehetősen excentrikus, vagy ha úgy tetszik teljesen őrült személy volt.

Az a vélekedés, hogy az ő megrendelésére gyújtották volna fel, az leginkább az utókor által írt gyalázkodó "visszaemlékezések"-ből származik. Messze nem bizonyított, leginkább a rege kategóriába tartozik. (persze nem lehetetlen)

2008. márc. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Bizony Néró volt-"Néró a véres költö". Szegény "csak" inspirációt gyüjtött, hogy alkotni tudjon. Az égö város láttán kiváltott érzéseket szerette volna versben megfogalmazni...nemtom mekkora sikerrel...
2008. márc. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvas el a Quó vadis?-t. Nem tudom, mi igaz belőle, mindenesetre nagyon jó olvasmány. :)
2008. jún. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
77%
Néró. Diocletianus mellett ő volt az egyik legvérengzőbb keresztény üldöző...
2008. júl. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Nem Néró gyújtotta fel Rómát. Én tanulok latinul és 100% hogy nem ő gyújtotta fel. A keresztények szerették volna rákenni mert ellenségek voltak. Tehát a keresztények gyújtották fel!
2008. júl. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk azt mondták töri órán, hogy nem Néró gyújtotta fel, ő csak kiállt egy hegyre, és gyönyörködött benne. mint azt már előttem is leírták, ihletet gyűjtött a műveihez...
2008. aug. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
24%
Vao, sose tudtam hogy ez a Nero ilyen jo arc volt.
2008. dec. 23. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

A keresztények gyújtották fel, nem Néró, csak rákenték.

Ki akarták űzni a keresztényeket..

2012. nov. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!