Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ajánlást kellene írni Petőfi...

Ajánlást kellene írni Petőfi Sándor, János Vitéz-ről. Kb.7-10 mondat. Rövid tartalom, miért tetszik stb. (? )

Figyelt kérdés
2011. szept. 11. 14:15
 1/6 Erin Bates válasza:
30%
Tudod mit csinálj?? Paprikáskrumplit
2011. szept. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

János vitéz..hmm...

Kukorica János pásztor a falun, kinek szerelme a szép, szőke Iluska.Útja során találkozik zsiványokkal, katonákkal.

Harcol a törökök ellen, megmenti a francia királykisasszonyt. János vitéz lesz a neve, még mindig hűséges híven szeretett Iluskájához.Viharba kerül a tengeren, mégis túléli.Griffmadárral repül a világon át, s reméli találkozik szíve szerelmével. Végül Tündérországba koboról, ő lesz a fejedelem, mellette Iluska, a tündérek királynéja.

A vége lehetne az:Azért szerettem meg ezt az irodalmi művet, mert János vitéz becsületes, szerény.

Remélem segítettem.De azért ez elég ciki hogy én tudok írni, pedig tavaly év elején vettük te meg most tanulod és semmi...

12L

2011. szept. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Köszi vagy valami?

Kihalt az emberi udvariasság..

2011. szept. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszöönööm!

most néztem csak meg...

és nem most tanuljuk (Y)

csak gimiben feladták, hogy írjunk pár mondatot...

16L

2011. szept. 12. 21:42
 5/6 anonim válasza:
Köszi ez még nekem is segitett!! :) 
2012. febr. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én úgy kezdeném, hogy "azért nem tetszik, mert..." Sokkal eredetibb :))
2013. jún. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!