Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segírene valaki ötleteket...

Segírene valaki ötleteket adni a kémia projektemhez?

Figyelt kérdés

9.-es vagyok. Az ételek savasságából, lugoságából és pH-jából kellene projektet írnom. Kell hogy legyen bent probléma felvetés, kísérlet leírás, kísérlet értékelés, irodalmi áttekintés. Melyikhez milyen ötletetek lenne?

Főleg a kísérlethez nincs ötletem.


2009. ápr. 24. 21:02
 1/3 anonim válasza:

Ha tudnál szerezni valahonnan sok kis darabka univerzál papirt, megnézhetnétek együtt az osztállyal különböző kaják pH-ját. Mondjuk bevinnél tejet,(az ugye lúgos), meg vizet (az semleges) és aztán a nyálatok pH-ját is megnézhetnétek, hogyan változik a különböző dolgok után...

Szinskálán lehet megnézni h. melyik szin hanyas pH.

Sz.tem ez még érdekes is lenne... Sok sikert!

Lány

2009. ápr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Probléma: A savas italok rontják a fogat.


Ksérlet:

Különböző italok (kóla, ásványvíz, narancslé) pH-jának megállapítása indikátor papírral vagy titrálással. (Tudsz titrálni?) A kóla pH-ja egyébként 2-3 körül van.


Állatfog oldása a fenti italokban 1-2 napig, és kontrollként sósavban. Amennyiben tudsz állatfogat szerezni, én erdészetben vagy hentesnél próbálkoznék először.


Értékelés:

A fog állapotváltozás megfigyelése, ha történik valami. Jogos-e aggódni? Lett-e baja a fognak? Ha igen, összefügg-e az ital pH-jával?


Irodalom:

A pH fogalma, étrendi könyvek, fog felépítése.

2009. ápr. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, mind a 2 tetszik. Univerzális indikátorom van. Ezeket itthon kell megcsinálni és leírni. Az 1.-t majd kipróbálom és remélem lesz változás. A 2. az már nem egészen ebbe a témakörbe tartozik. Kellene még kísérlet a lúg és savképző ételekről.
2009. ápr. 26. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!