Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell kiszámítani az...

Hogyan kell kiszámítani az oldószer tömegét? Ha az oldat tömege 50gramm, oldott anyag tömege 200gramm. Tömegszázalék 4%.

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 13:44
 1/3 anonim válasza:
32%
Igaz már lassan egy évtizede nem számoltam ilyet, de régen jó voltam benne, mégsem értem... nem kevertél össze vmit? Oldat-oldószer-oldott anyag?
2011. okt. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bongolo ***** válasza:
100%

Ez a három adat tényleg hülyeség így együtt.


Ezt kell megjegyezni:

[oldott anyag tömege] osztva [oldat tömegével] szorozva 100 = [tömegszázalék].


Vagyünk másik példákat:


- Oldat tömege 50g, 4 tömegszázalékos oldat, mennyi az oldott anyag és mennyi az oldószer?


Ez azt jelenti, hogy az 50 gramm 4%-a lesz az oldott anyag, vagyis az 2 gramm. Az oldószer pedig a maradék, tehát 48 g.


- 200 gramm oldott anyag van 4 tömegszázalékos oldatban, mennyi az oldat tömege, mennyi az oldószer tömege?


A 200g a teljes oldat 4%-a, vagyis a teljes oldat tömege 200g·25 = 5000 g. Az oldószer 5000g-200g = 4800 gramm.

2011. okt. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

.... tudom hogy nagyon régi kérdés, de muszáj válaszolnom... látszik hogy a két válaszoló nem igazán kémiás... de ez nem is az, csak logika.... tehát:


az oldat tömege az oldott anyag tömegéből és az oldószer tömegéből adódik össze...

mivel ha mondjuk egy pohárba(a pohár tömege most nem számít, csak a benne lévő dolgok tömege) 20g sót(ez az oldott anyag, mivel ez oldódik fel) oldunk 400g vízben (ez az oldószer, mivel ebben, vagyis a vízben oldódik fel a só, vagyis az oldott anyagod..) szóval ha 400g vízbe beleöntöd azt a 20g sót, akkor az alap 400g-odnál 20g-mal több lesz a pohár tömege... vagyis az oldat az oldott anyag tömege (ez volt a 20g só) + az oldószer tömegével (ez volt a 400g víz) lesz egyenlő, vagyis az oldatod 420g lesz...


egyszerűen: oldat tömege= oldott anyag tömege + oldószer tömege


az oldószer tömege ezek után egyértelmű...

az oldott anyagot kivonod az oldatból és megkapod az oldószert...


és valószínűleg felcseréltél két adatot, mivel az oldat tömege nem lehet több se az oldott anyagnál se az oldószernél...mivel azokból adódik össze... így ez matematikailag lehetetlen...

2016. dec. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!