Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szabályos háromszög magasságán...

Szabályos háromszög magasságának hosszát számítsuk ki, ha súlypontja a csúcsoktól 4cm-re van?

Figyelt kérdés
Nem értem az összefüggést a 2 dolog között. Tudom, hogy a súlyvonalak 2:1 arányban felezik egymást stb., de nem tudom, hogy mindez hogyan függ össze a magassággal, illetve hogy kell kiszámolni! Segítségeket nagyon megköszönném !
2011. okt. 24. 16:13
 1/5 BKRS ***** válasza:

Szabalyos haromszogeben a sulyvonal = szogfelezo = magassagvonal = oldal felezo meroleges.

Egy egyensebe esik mind a negy.

Tehat a sulypont 2:1 aranyban osztja a magassagot is nem csak a sulyvonalat.

Ez persze csak egyenlo oldalu haromszogre igaz, es egyenlo szaru haromszogben az egyenlo szarak kozti magassagra.

2011. okt. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsáss meg, de még mindig nem értem, hogyan számoljam ki a magasságának a hosszát a 4 cm-es súlypontból. :)
2011. okt. 24. 16:22
 3/5 anonim ***** válasza:
A szabályos háromszögben "minden megegyezik mindennel". Legalábbis majdnem. Szóval itt a súlyvonal=magasság=szögfelező=oldalfelező merőleges. Szóval ha a súlypont 4 cm-re van a csúcstól, akkor ez a súlyvonal 2/3-a, vagyis a teljes súlyvonal az még ennek a felével több, vagyis 6 cm.
2011. okt. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mondhatni egyenlő szárú háromszög?:) Kezdem kapiskálni a dolgot nagyjából, köszönöm szépen! :)
2011. okt. 24. 16:25
 5/5 anonim ***** válasza:
A szabályos háromszög nem hogy egyenlő szárú háromszög, hanem még egyenlő oldalú háromszög is. :) Minden oldala egyforma hosszú, és minden szöge 60 fok. A legszebb háromszög, ami csak létezhet.
2011. okt. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!