Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Átlag becslés? Ha meg van...

Átlag becslés? Ha meg van adva 5 intervallum, és hogy ezekben hány ember található és elvileg intervallum középpel kell számolni, de az utolsó intervallum felső határa végtelen, akkor ott mivel számolok? Tovább lent!

Figyelt kérdés

PL. 1-10 között 5 fő, 11-20 között 10 fő, 21-30 között 5 fő, 31-40 között 20 fő, 41-50 között 10 fő, 51 felett 5 fő. Ebben az esetben úgy számolnék, hogy:


(5,5*5+15,5*10+25,5*5+35,5*20+45,5*10+X*5)/55


És ezzel a képlettel elvileg megkapnám a megoldást, csak azt nem tudom, hogy mit írjak az X helyére, mert ott az intervallum közép elvileg az 51 és a végtelen között félúton elhelyezkedő szám, de ez ugye hülyeség! Szóval valaki meg tudja mondani, hogy mit kell írnom az X? helyére?


2011. okt. 28. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos az emberi életkor felső határa nem végtelen!

Sokat mondok, ha 100-nak veszem, én inkább csak 51-80 -ig számolnék vele, tehát X -et 65,5 -nek venném.

Lehet, hogy tévedek.

2011. okt. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

az említett adatok nem életkorok, hanem fiktív fogyasztási egységek, így sajnos nem tudom meghatározni a felső értéket.

Nincs erre valami általános szabály?

2011. okt. 28. 22:26
 3/3 BKRS ***** válasza:

Ilyenkor a szamtani kozep helyett erdemes esetleg mas atlag szamitasi modszert hasznalni.

A kozepso ertek pl az 55 emberbol a 23. szemely, aki a 31-40 kategoriaban van (median),

vagy pl a legtobben a 31-40 kategoriaban vannak (mode).


Ha el akarsz jatszani szamolgatassal: normalis es sok mas eloszlasra jo kozelitst ad:


ln(atlag) = ln(mode) + √(ln( median)-ln(mode) )


vagyis a becsult kozep ertek ugyanigy 35 lesz.

2011. okt. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!