Mi a feladat megoldása? 3/ (2-√3)


Szeretném, ha levezetnétek nekem a megoldásig vezető utat.

Előre is köszönöm.


2011. okt. 30. 21:05
 1/4 Mugen ***** válasza:
Be kell szorozz 2+√3 / 2+√3-al, ezt konjugálásnak hívják. Ez olyan mintha 1-el szoroznál és így el tudod tüntetni a nevezőből a √3-at. Ilyenkor van egy négyzetes azonosság, hogy a^2-b^2=(a+b)*(a-b). Itt ugyanezt használjuk. A nevező értéke ennek alapján a következő lesz: 2^2 -3 = 4-3 =1 tehát a neveződ eltűnt . A számlálót meg simán össze kell szorozni. Ez úgy fog kinézni, hogy: 3* (2+√3) = 3*2 + 3*√3= 6+3*√3 . √3 értéke nagyjából 1,7 és még sok tizedesjegy. Ha ezt beszorzom 3-mal az 5,1 lesz. azaz 6+5,1 = 11,1 Ha nem tiszta valahol akkor kérdezz.
2011. okt. 30. 21:42
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy levezetted a megoldást, de nem egészen értem.

Hogy kapom meg a 2+√3/2+√3-mat? És mit szorozzak be mivel?

Bocsi, hogy értetlenkedek, de nekem ez magas.

2011. okt. 31. 08:04
 3/4 anonim válasza:

van egy ilyen azonosság ,hogy: (a-b)*(a+b)=a2-b2(a és b négyzeten)


tehát itt a=2 b=√3 ezért beszorzol:(2+√3)/(2+√3)hogy a gyök három "eltűnjön" tehát olyan mintha eggyel szoroznál be így a tört értéke nem változik


törtet törtel úgy szorzunk hogy számlálót számlálóval nevezőt nevezővel így a törted:3*(2+√3)/(2+√3)*(2-√3)


a számlálóban elvégzed a 3-mal való szorzást a nevezőben alkalmazod az azonosságot:6+3√3/4-3 tehát 6+3√3(mivel neveződ "eltűnt") így a megoldás: 6+3√3

2011. okt. 31. 17:55
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2011. nov. 1. 08:16