Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy hasáb két lapja rombusz,...

Nonababy kérdése:

Egy hasáb két lapja rombusz, a többi négy lapja négyzet. A hasáb minden éle 12 cm hosszú, a hasábnak van 45°-os lapszöge. A, mekkora a térfogata? B, Mekkorák e hasáb magasságai? Rajz is kellene.

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha egyenes hasábról van szó, akkor csak úgy képzelhető el, hogy a hasáb alap- és fedő lapja egy rombusz, melynek minden oldala 12 cm, a kisebbik szöge 45 fok. Ha "A hasáb minden éle 12 cm hosszú,...", akkor a magassága is ennyi, vagyis 12 cm.

Ennyi adatból a rombusz területe kiszámítható, ezt a magassággal megszorozva megkapod a térfogatát.


Ha kérdésed van, írjál.

2011. nov. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én pont nem így képzeltem el, hanem az egyenes hasábot egyik oldala mentén 'elferdítem'. (Mintha egy könyvoszlopot egyik oldala mentén tolnék el.) Így az alaplap marad, a magassága változik. Remélem érthető lesz:

[link]

2011. nov. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a lapjára fordítottad, ugyanaz a hasáb maradt. :-)
2011. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BKRS ***** válasza:

Az elozo ket valasz szerintem ugyanaz, csak az egyikben oldalara van forditva a hasab a masikhoz kepest. Ugyanazt az eredmenyt kell kapni a ket esetben.

Magassag alatt meg szerintem az oldalak magassagai ertendoek, vagyis mindket elofordulo magassagot ki kell szamolni. Szoval megy tolem a ket zold mancs.

2011. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönööm szépen :)
2011. nov. 17. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!