Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Német fogalmazás, beletegyem...

Német fogalmazás, beletegyem ezeket a dolgokat?

Figyelt kérdés
Kérdések alapján kellett megírni a fogalmazást a házról, ahol lakom. Már megírtam, de felelni kell majd belőle. Többek között ilyenek voltak: Van lift? Merre néznek az ablakok? Hányadik emeleten laksz? Én az elején írtam, hogy családi házban lakom, de azért válaszoltam, hogy nincs lift, mindenfelé néznek ablakok stb. de most így elolvasva elég hülyén néz ki, hogy családi háznál a liftről meg ilyenekről beszélek. Húzzam ki, vagy hagyjam bent? Mit gondoltok? Volt egy olyan kérdés is, hogy hogy hány helység van a lakásban, a Räume szót használta, tehát helység, nem szoba, ezért leírtam egy számot, de ez kicsit soknak tűnik, nem tudom, hogy értelmezzem a kérdést, a szobákat számoljam csak össze, vagy úgy jó, ahogy most csináltam, hogy a WC-t fürdőszobát stb. belevettem? Mert sokkal kevesebb jön ki, ha ezeket nem számolom.
2009. máj. 10. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem tudja hol laksz, és valljuk be a tanárt vagy az vizsgaelnököt nem is érdekli :) a lényeg az mind felelésnél, érettségin és nyelvvizsgán, hogy tudj beszélni a témáról!! Nem kell ragaszkodni a segédpontokhoz, de ha tudod azért fogalmazd bele. Nem azért fogsz megbukni, mert nem említed meg a liftet vagy a szobák számát :) van annyi eszük, hogy nem képzelnek liftet egy családi házba :D

Nem kell liftról beszélned, és szerintem ne is adj konkrét számot, hanem inkább mutasd be az otthonod és a helyiségeket 1-2 mondtattal, a saját szobádat bővebben. Végül is senki nem fog számolni, hogy hány helyiséget említesz meg, elmegy majd a fülük mellett, ne akadj meg itt.

Írj ilyeneket: Belépünk a házba elsőként az előszobába érkezünk ilyen-olyan színű ez-az van jobbra-balra, itt tároljuk a ciplőket, kabátkat. Jobbra nyílik a szülői háló, viszonylag nagy, nagyon tetszik, igényesen be van rendezve. Balra nyílik a konyha ilyen-olyan, mellette az ebédlő, ez a családi vacsorák színhelye.. A nappali a ház közepe, a legnagyobb helyiségünk, kellemes színvilág, bútorok.. A nappaliból nyílik egy nagy terasz és a kiskert, hintaágy, medence, garázs.. Az emeleten ez és ez van, a saját szobám itt és ott van, viszonylag nagy, van benne ez-az, nagyon szeretem, mert a lelkivilágomat tükrözi, saját magam rendeztem be.

<Nálunk a lakás, otthon tétel egyik része a saját szoba bemutatása és az álomszoba bemutatása volt. Itt bármit mondhatsz, nem kell a valóságra koncentrálni, ha nem jut eszedbe a halványbarack szín nyugodtan mondhatsz sárgát, teljesen mindeg :) és az sem fog senkinek feltűnni, ha esetleg nem mondasz ablakot, hogy merre nyílik vagy hogy van-e egyáltalán>

Szóval ne görcsölj, 15-20 mondat untig elég (érettségin a felét nem mondtam el, amit akartam és mégis 5 lett :)), használj sok melléknevet a szobák bemutatásánál (szép, nagy, szín, világos, hangos, meleg, barátságos...) és akkor telnek a sorok

Sok sikert!

2009. máj. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. máj. 10. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!