Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy jellemeznéd a Senki...

Hogy jellemeznéd a Senki szigetét?

Figyelt kérdés

Az arany ember műbeli Senki szigetre gondoltam. Vagy esetleg hol kaphatok róla pontos leírást?


Előre is köszi


2009. máj. 12. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:

gondoltam:)

ha fogalmazásba kell akkor szerintem még ha nem is olvastad csak a rövidítettet akkor is tudsz valami rizsát írni.

pl. h ott elengedheti magát az ember, nem kell a mindennapi gondokra koncentrálnia, végre önmaga lehet, a természet, a friss levegő, a tiszta szerelem, nincs feszültség, nincsenek anyagi kérdések, stb stb :)

2009. máj. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

A Senki szigete az a mesebeli hely ahová az ember elmenekül a mindennapi kihívások elől, ahol az álmai és álmai szerelme várják! Itt feltöltödhet erővel és újra vállalhatja a megpróbáltatásokat!

Jókai Mór eme szigete Balatonfüred volt! A válaszadó is balatonfüredi.

2009. máj. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
A sziget biztonság-menedékjelkép. Az érintetlen harmónia paradicsom állapotának, a kertszerűségének, a családiasságának és a szelíd érzelmeknek a képzete kapcsolódik hozzá. Itt nincs értéke a pénznek, gazdagságnak, csak a tiszta őszinte érzelmeknek. Ugyanakkor a sziget különállás- és kivonulás-jelkép is, a társadalomból való kiválást, a "kinti" világ megszokott értékeiről (társadalmi rang, vagyon, elismertség) való lemondást is jelenti az itt tartózkodók számára.
2009. máj. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"elmenekül a mindennapi kihívások elől,"

Meg a felesége elől.

2009. máj. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Földi Paradicsom, nincs pénz, helyette árucserével zajlik a fizetés. Noémi, anyukája, a kutya ás a cica l akik ott(3 éve olvastam, a neveket már elfelejtettem :))

valóban, Tímár itt önmaga lehet, szívből szereti Noémit kölcsönösen, ők pedig örülnek tavasztól őszig, hogy férfi van velük, mert Krisztyan Tódor (vagy kicsoda :)) zaklatja őket, Tímár megvédi a lányt, végül a balesetben tódor a jeges vízbe esik tímár kabátjában (pesten?) de nem tudják a testet azoosítani, a kabát és az iratok alapján azt hiszik tímár halt meg. így boldogn élhet Noémivel a szigeten és ugye Dodival :)

tímea meg gyászolja tímárt, akihez csak hálából ment feleségül, nem volt belé szerelmes..

2009. máj. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nickelodeon88 válasza:
2017. dec. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!