Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Német házi feladatomhoz...

RealRosy kérdése:

Német házi feladatomhoz szeretnék segítséget kérni! Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
5-6 percben kell beszélnem egy témáról, ami jelen esetben a következő: Bücher sind altmodisch. Sajnos nem a német az erősségem, ezért szeretném kérni, hogy aki tud segítsen rajtam, a téma megírásával. 6-7 mondatban kellene beszélni a könyvek pozitív oldaláról, tradíciójáról, előnyeiről valamint ugyancsak 6-7 mondatban a hátrányairól, elavultságáról stb. , lezárásként pedig 4-5 mondatban meg kellene említeni a könyvek alternatíváit korunkban, tehát pl. internet, e-book, stb. Nem kell túl bonyolultnak lennie. Előre is nagyon szépen köszönöm!!
2012. febr. 13. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Der Buchdruck hat Johann Guttenberg ausfindig gemacht.

Wir benutzen seit 550 Jahre.

Die Bücher verbrauchen keine Energie.

Zugleich kann man mehr öffnen.

Das Buch ist sehr pflegeleicht.


Das Buch ist für ( analfabéták, nem tudom hogy van) unbrauchbar.


E-book:

Der Leser kann man am frischsten Version lesen.

Er kann man mit dem Autor sofort anbinden.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.. Tény, hogy jó szar témát kaptál... mindenesetre ezt azt oldalt ajánlom akár fordításra is :) Én is innen fordítottam ezeket a mondatokat.. nem biztos hogy 100% tökéletes, de a semminél tényleg több :)

[link]

2012. febr. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! hát igen a téma nekem sem nyerte el túlságosan a tetszésemet :D:D magyarul sem tudnék sokat beszélni erről. azért megpróbálok kihozni belőle valamit.
2012. febr. 14. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!