Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jól oldottam meg ezt a MATEK...

Jól oldottam meg ezt a MATEK feladatot? Ha nem levezetnétek benne?

Figyelt kérdés

Feladat: Az AB szakasz egyik végpontja 15m, a másik végpontjától 27m távolságban lévő P pontból az AB szakaszt 90°-os látószöggel látjuk. Milyen hosszú az AB szakasz? Milyen távolságban van a P pont az AB szakaz felezőpontjától?


Megoldásom:

[link]


2012. febr. 20. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondold végig még egyszer, hány fokos szög van a P pontnál?

Nem látom a rajzodon ezt az adatot.

2012. febr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
90°-os lenne?
2012. febr. 20. 17:20
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha 90°-os szöggel számolok akkor t-re 15,44-t kapok, azaz az x+y sugarát (ahol az x+y=gyökalatt(15^2+27^2))
2012. febr. 20. 17:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Így már jó!

Tulajdonképpen egy derékszögű háromszög átlóját kellett meghatározni.

Mivel az A, B és P pont a Thalesz körön fekszenek, a PF távolság egyenlő az átfogó felével, a háromszög köré írható kör sugarával.

2012. febr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, de ezt honnan lehetett tudni hogy derékszögű háromszög? Attól, hogy 90°-os szögben látom az AB szakaszt attól még nem biztos hogy az derékszögű. Azt enm értem annyira, ezért kezdtem el ott annyit vacilálni.
2012. febr. 20. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!