Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell ezeket a függvényeke...

Hogy kell ezeket a függvényeket ábrázolni?

Figyelt kérdés

Hát, ezek lennének:


[link]


Igazából az érdekelne főleg, hogy HOGYAN kell megoldani, szóval, hogy melyik része jelenti, hogy felfelé kell tolni a függvényt stb. Utána néztem neten, de teljesen belezavarodtam, mégis szeretném megérteni. :S Előre is nagyon köszönöm, ha valaki segít, nekem az is jó, ha csak párat magyaráz el valaki, abból majd tudok szemezgetni a többihez. :)


2012. ápr. 3. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó ilyen lesz:


Mivel 2|x-1|-3, haladsz belülről kifelé.


Először csak az abszolútértéket nézed: |x-1| --> belső transzformáció, az x tengelyen mozog, ellentétesen az előjeléhez képest. Vagyis a "V betűd" az x +1-hez fog tolódni.


Másodszor |x-1|-3. Az új elem itt a -3. Külső transzformáció, az y tengelyen mozog, az előjelének megfelelően, a V betű (az alap absz.ért.függv.) lecsúszik az y tengely -3 ra. A v betűd alja tehát az x1-nél és az y-3-nál lesz.


A nagy kettes következik most az elején. Nem akarok hülyeséget mondani, fogalmam sincs, ez mit jelent, szerintem azt hogy az értékek kétszeresükre növekednek.

2012. ápr. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen mindig belülről haladsz kifelé.


1-nél:


ábrázolod x^2-t

aztán (x+1)^2-et: Balra kell eltolni az előzőt eggyel.

Végül (x+1)^2-3 Az előző elmegy lefelé 3-at.


Másik színnel ábrázolod a jobb oldalt: -x-1


És megnézed hol van az egyenes följebb, mint a parabola. Az lesz a megoldás.


b,c-nél előbb át kell alakítanod a*(x+b)^2+c alakba, utána ugyanúgy ábrázolod.



d-nél átalakítod ugyanúgy a belső részt, mint a b-c-nél.

Megrajzolod, és utána a legvégén teszed abszolút értékbe.

Ami azt jelenti, hogy a parabola azt a részét, ami az x tengely alatt van tükrözni kell az x tengelyre.


e-nél ábrázolod abs(x)-et

utána abs(x-1)-et (előzőt kellett jobbra tolni eggyel.)

2*abs(x-1) minden érték duplájára nő

És végül 2*abs(x-1)-3 Az előző ábra elmegy lefelé 3-at.

2012. ápr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a d.) feladatot mutatom meg:

[link]

2012. ápr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, meg tudtam csinálni. :)
2012. ápr. 4. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!