Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell kidolgozni egy...

Hogyan kell kidolgozni egy tételt? Vázlatszerűen, vagy összefüggő szöveget kell írni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 19. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Először írsz egy vázlatot, hogy nagyjából mit szeretnél elmondani a tételben, azután pedig írsz egy összefüggő szöveget és azt olvasgatod, tanulod.
2009. jún. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére vizsgáznom nem kell, csak kaptunk 13 tételt, amit a szünet alatt ki kell dolgozni, aztán majd be kell adni, és arra ad a tanár jegyet. Ennek hogy kell kinéznie?
2009. jún. 19. 15:43
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

ha beadando hazifeladat, akkor akkor osszefuggo szoveget irj, bevezetes, targyalas bekezdessekkel, befejezes

ugyelj a tema rema viszonyaira

2009. jún. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszi :)
2009. jún. 19. 23:36
 5/10 anonim válasza:
100%
Ha magadnak is szeretnél segíteni vele a későbiekben (mert valószínűleg elő fog még kerülni ez a tétel, úgyhogy a helyedben ere is koncentrálnék), a következőket javaslom (merthogy én vizuális típus vagyok, ebből indulok ki): mindenféleképpen legyen egy váza a dolognak, amit írásban jelölsz is pl. ezt a vázat más színnel, vastagabb, nagyobb betűtípussal szeded. Használj nyilakat, táblázatokat, sorszámokat, bekezdéseket, gondolatjeleket, legyen "pofája" a dolognak, szerkeszd meg úgy,hogy ne csupán összefüggő, szimplán bekezdésekkel taglalt sorokat kapj, hanem könnyedén áttekinthető SZELLŐS összefoglalót az adott témáról, emlékezetfrissítő kiegészítésekkel, utalásokkal, amiket szedhetsz mondjuk dőlt betűvel. Ha így kidolgozod, megszerkeszted, később is eszedbe fog jutni, hogy pl. a táblázatomban volt 2 oszlop, a középsőben ez volt... Vagy: ez a gondolat vastaggal, pirossal volt szedve, ebből következik az, hogy... Később is hasznosnak bizonyul egy ilyen, könnyen kezelhető tétel, legalábbis hasznosabbnak, mint egy hosszú, tömött sorokkal teleírt papírlap, amit újból és újból át kell rágnod. Tény, hogy hosszabb időbe telik az ilyenfajta tételkidolgozás, de busásan megtérül a befektetett energiád.
2009. jún. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Ha középiskolába jársz, akkor segítségedre lehetnek az érettségire felkészítő tankönyvek, amikben tantárgyanként kidolgozott tételeket találsz!


Az én fiam is a középiskola 9-10. osztályában kapott ilyen feladatokat, fogalma sem volt hogyan álljon neki a tételek kidolgozásának.

Beszereztem egy hegynyi ilyen tételeket tartalmazó segédkönyvet, ez nagy segítségére volt.

Tudnillik tantárgyanként másképpen kell nekiállni a tételek kidolgozásának!


Ezeket a segédkönyveket megtalálod könyvtárakban is, nem kell megvásárolnod (én vagy 30 ezer Ft-ot költöttem rá!).


Amúgy megvan a véleményem azokról a tanárokról, akik a gyerekeknek a szünidőre ilyen feladatokat adnak : a szünidőben PIHENNI és kikapcsolódni kellene!!!

(Mit szólnának, ha nekik a szabadságukra munkát kellene hazavinniük?)


Azzal is tele a hócipőm, hogy a középiskola 4 éve végig az érettségi tételeiről szól?!

A fiamék középiskolájában 9-ben, 10-ben végig tételeket kellett kidolgozni, most 11-ben meg több tantárgyból kényszerítették őket az előrehozott érettségi letételére (megint az egész év az érettségi vizsgáról szólt!)...

Aki nem jelentkezett előrehozott érettségire, annak is egész évben az érettségi feladatlapokat és a tételeket kellett megoldania JEGYRE!!!

Nem hiszem, hogy van még ilyen ország, ahol egyfolytában ENNYIT stresszelik a gyerekeket ezzel a rohadt érettségivel!

Épp elég lenne a 4. évben erre készülni és az érettségi vizsga időszakában sokkolódni, ehelyett nálunk 4 éven át sokkolják a kölyköket ezzel! :[[

2009. jún. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát igen, sose hagynak békén minket, de már kezdek hozzászokni, általánosban is mindig kaptunk valami házit nyárra. Pedig szünidőben mindig próbálom elfelejteni a sulit, de így, hogy mindenből kaptunk egy rakás házit, elég nehéz -.-" Aztán pedig a következő év első magyaróráján fogalmazást íratnak arról, hogy hogy telt a nyarunk, meg, hogy milyen érzés volt, hogy végre nem kell tanulni...
2009. jún. 24. 13:08
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hogy te melyikből tudsz jobban tanulni....érdemes írni mondjuk mindkettőt mert ha sokat olvastad az összefüggőt,utánna elég a vázlatos a megtanuláshoz,mert eszedbe fog jutni a többi rész is...
2009. jún. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És az számít, hogy kézzel, vagy géppel írom? Vagy ez tanárfüggő?
2009. jún. 27. 19:04
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem hogy mindenkinek megadatik otthon a nyomtato, es azt sem tudom elhinni, hogy egyaltalan ilyet kerhetnek a tanarok, hogy kozepiskolaban nyomtatott formaban agyja be a gyerek a hazifeladatot, ugyhogy ird nyugodtan kezzel
2009. jún. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!