Mekkora az átlagos gyorsulása annak a labdának amelyet egy kézilabdázó 0,3 másodperc alatt 100 km/h sebességre gyorsít fel?

2012. júl. 13. 17:07
 1/2 bongolo ***** válasza:

Legjobb átszámolni m/s-ba:

100 km/h = 100/3,6 m/s = 27,7777 m/s

v = a·t, vagyis

a = v/t = 27,777 m/s / 0,3 s = 92,6 m/s²

2012. júl. 13. 20:47
 2/2 A kérdező kommentje:
köszii :)
2012. júl. 13. 20:56