Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Olvasó napló! Mester és...

Olvasó napló! Mester és Margarita?

Figyelt kérdés
A Mester és Margaritát olvastam és fejezetenként kéne pár összefoglaló mondatot írnom. Nem tudtok egy helyet ahol ez fent van neten? köszi
2009. júl. 19. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Google a mi barátunk : [link] :D
2009. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

Ha elolvastad, akkor minek ehhez a netről lopni? Nem tudom nálatok hogy van, de nekem az első dolgom, hogy az olvasónaplók egy-egy bekezdését találomra beírom a keresőbe és elég hamar kész a lebukás, mégha átfogalmazott akkor is...


egy magyartanár

2009. júl. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Magyartanár!


Világéletemben olvasni szerető ember voltam és vagyok is. Mindig is faltam a könyveket, és rengeteget olvastam, olyan témákban amik érdekelnek. Nem olvastam el az összes kötelezőt, sőt többet hagytam ki, mint amennyit elolvastam. Amiket elolvastam azok közül volt számomra pár értelmezhetetlen (pl . Antigoné), amit hiába olvastam el, és nagyon odafigyeltem, még sem értettem a történetet. És ha kellett volna belőle olvasónaplót írni, akkor valószínűleg az internet lett volna segítségemre. Kérdem én, akkor most ez lopás? A Mester és Margaritat színházban láttam, így is nehezen , és hézagosan állt össze a kép, nem hogy könyvben. Szerintem nyugodtan keress magadnak segítséget :) Amúgy sem attól lesz valaki értékes vagy értéktelen, hogy elolvassa-e a kötelezőket, vagy nem, és ha már vette a fáradtságot, hogy elolvasta, egy kis segítség nyugodtan belefér.

2009. júl. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Én pont ezért (az olvasmányok feldolgozásának megkönnyítése végett) közösen írom meg az olvasónaplót a tanítványaimmal.


Ha olvastad, akkor nyugodtan nézz utána a neten. A kolléga módszerével nem minden esetben értek egyet.


Egy másik magyartanár

2009. júl. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Mondjuk nem értem, hogyhogy nem érti valaki (jelen esetben nem a kérdező), ha elolvasta? Nagyon könnyen megérthető a történet.


Kedves magyartanárok!

Egyáltalán van értelme az olvasónaplónak? Hiszen a legtöbben a fáradtságot sem veszik, hogy elolvassanak valamit. Megelégszenek a tartalommal, amit elolvasnak a rövidítettből.


Egy leendő magyartanár

2009. júl. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
én spec. elolvastam mindig amit kellett,és hozzávettem az olvasónaplót.nekem segített a feldolgozásban,soha nem éreztem ezt a gondolatok ellopásának,inkább kiegészítésnek.sokszor új kérdéseket vetett fel bennem,vagy új látószöget mutatott meg nekem.
2009. júl. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

[link]


[link]


Nem igazán értem minek vannak még kötelező olvasmányok. Akik szeretnek olvasni,azok úgyis olvasnak,akik meg nem szeretnek olvasni azok meg úgyis találnak kiskaput. Én speciális eset vagyok,imádok olvasni (törzsvendég vagyok a könyvtárban) de ha már kötelező valamit elolvasni akkor úgymond "nem esik jól". Meg aztán,amilyen rossz a memóriám,ha nem érdekel valami akkor nem jegyzek meg belőle semmit. Kár,hogy általában a legunalmasabb könyvek a "legfontosabbak".

2009. júl. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Kell hozzá és kész,én értelmes ember vagyok de nehezen értettem meg ezt a művet.n voltam az egyetlen aki elolvasta az osztályból és bizony 2 héten át kellett olvasnom,mert 1-1 részt többször át kellett olvasnom h megértsem:)


Szóval így nemtudom,de lehet kapni kötelezők elemzését,nekem abból volt könnyű összeszedni

2009. júl. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat! A kérdésemben ezt nem fejtettem ki, de én elolvastam a könyvet és nagy hatással is volt rám, nagyon tetszett! Nekem nem elemzésre van szükségem vagy magyarázatra,csak pár mondat összefoglaló mondatra fejezetenként, mert ahhoz megint át kéne nézni,hogy ne hagyjak ki semmi fontosat, és mivel az orosz irodalom érettségi tétel, ezért fontosnak érzem, hogy az olvasónapló is meglegyen. A neten ahol keresgéltem csak elemzést találtam..
2009. júl. 20. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!